X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

12. edycja plebiscytu "Wydarzenie Historyczne Roku". Głosowanie do 15 maja

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 06:54
Plebiscyt organizowany jest przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem Historia.org.pl. Jego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku promujących historię i kulturę Polski w kraju i za granicą.
Audio
  • Marek Stremecki: od poniedziałku można głosować w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku" (IAR)
  • Marek Stremecki: plebiscyt "Wydarzenie Historyczne Roku" to propagowanie i zwrócenie uwagi na zapomniane lub niewidoczne wydarzenia, które dzieją się w małych miejscowościach (IAR)
Statuetka laureata plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku
Statuetka laureata plebiscytu "Wydarzenie Historyczne Roku"Foto: MHP/mat. prasowe

Rzecznik Muzeum Historii Polski Marek Stremecki wyjaśnia, że internauci mogą zagłosować na wydarzenia w trzech kategoriach. Jurorzy - historycy, eksperci i muzealnicy - wybrali w sumie 15 najciekawszych i najlepszych projektów związanych z naszą historią. Zostały one przyporządkowane do trzech kategorii: "Wystawa", "Wydarzenie" oraz "Edukacja i multimedia". Od poniedziałku internauci mogą głosować na trzy projekty, po jednym z każdej kategorii.
Głosować można, wchodząc na stronę internetową whr.muzhp.pl.

W tym roku zostało zgłoszonych ponad 150 projektów stworzonych w ubiegłym roku. Wśród nich znalazły się także wydarzenia organizowane za granicą przez Polonię. Marek Stremecki dodaje, że ideą plebiscytu jest nie tylko docenianie najlepszych projektów związanych z prezentowaniem polskiej historii, ale także docenienie i podziękowanie tym, którzy w ubiegłym roku tworzyli wystawy, organizowali rekonstrukcje historyczne, pisali książki czy realizowali filmy.

Głosowanie potrwa do 15 maja. Każdy z głosujących ma prawo do oddania głosu na jeden z proponowanych projektów w każdej kategorii. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali finałowej plebiscytu, która zostanie zorganizowana nie później niż do 10 czerwca, a także na stronie internetowej organizatora - whr.muzhp.pl.

Patronem medialnym plebiscytu jest Polskie Radio.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak