X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sławomir Broniarz: wiele przedszkoli wycofało się ze strajku

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 13:04
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz powiedział, że niektóre przedszkola w Polsce zdecydowały się wycofać ze strajku nauczycieli.
Audio
  • Sławomir Broniarz: wiele przedszkoli wycofało się ze strajku (IAR)
  • Sławomir Broniarz: ZNP weźmie udział w okrągłym stole (IAR)
Sławomir Broniarz
Sławomir BroniarzFoto: PAP/Marcin Obara

Szef ZNP zaznaczył, że związek otrzymuje takie sygnały, zaś decyzja o rezygnacji ze strajku należy do komitetu strajkowego, a nie do zarządu ZNP.

broniarz3 1200 pap.jpg
Sławomir Broniarz: nie dam sobie wmówić, że winę ponoszą nauczyciele

- Mówimy wyraźnie, że jeżeli komitet strajkowy taką decyzję podejmie, to on jest do tego uprawniony. Zwracamy także uwagę na to, że wiele przedszkoli wycofało się, także informując nas o tym fakcie i uzgadniając to z nami, również mówiąc, że to jest pewien gest otwarcia na rodziców i ich potrzeby - powiedział Sławomir Broniarz.

Prezes ZNP zapowiedział też, że związek weźmie udział w okrągłym stole na temat edukacji. Oświadczył jednak, że strajk nauczycieli nie zostanie przerwany. Podkreślił, że rozmowy okrągłego stołu powinny być dobrze przygotowane. Dodał, że w trakcie tych rozmów nie da się rozwiązać wszystkich problemów oświaty.

PAP Mateusz Morawiecki premier 1200.jpg
Premier do nauczycieli: apeluję o zawieszenie protestu na okres Wielkiego Tygodnia

- Dlatego też po raz kolejny ponawiamy apel do rządu o niezwłoczne rozpoczęcie rozmów na tematy płacowe. Mamy jeszcze kilka dni tego tygodnia. Wielki Tydzień, jak napisałem na Twitterze, wymaga także od pana premiera wielkiej decyzji. Sądzimy, że jest w stanie tę wielką decyzję podjąć - podkreślił szef ZNP.

Strajk nauczycieli trwa od ośmiu dni. W zeszłym tygodniu mimo protestu odbyły się egzaminy gimnazjalne, a w poniedziałek rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak