X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Beata Szydło: w poniedziałek lub wtorek szczegóły okrągłego stołu ws. nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 13:58
Wicepremier Beata Szydło powiedziała, że premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek lub we wtorek przedstawi - jak ujęła - "koncepcję okrągłego stołu" w sprawie sytuacji w oświacie. Po powrocie szefa rządu z Brukseli zostaną podane szczegóły dotyczące rozmów.
Audio
Beata Szydło
Beata SzydłoFoto: PAP/Paweł Supernak

- W poniedziałek lub we wtorek zostanie przedstawiona koncepcja okrągłego stołu, zostanie zaprezentowany termin i miejsce, gdzie będziemy się spotykać i rozmawiać na temat tych różnych postulatów, które pojawiają się zarówno ze strony społecznej, jak i ze strony rodziców - mówiła Beata Szydło.

Zaproszenie do rozmów otrzymają także eksperci. - Taka rozmowa jest na pewno potrzebna i cieszymy się, że związki zawodowe chcą w niej wziąć udział - podkreśliła wicepremier.

Beata Szydło zaapelowała o podjęcie decyzji o zawieszeniu strajku w szkołach na czas poprzedzający rozmowy. Wyraziła przekonanie, że oczekują tego nauczyciele, rodzice i przede wszystkim uczniowie. Tłumaczyła, że "to byłby dobry sygnał, że ta rozmowa będzie przygotowana w spokoju". - Wszystkim nam zależy na tym, żeby rozwiązać problemy - dodała.

Podziękowania dla nauczycieli

- Chcę podziękować wszystkim nauczycielom, którzy dzisiaj pracują w czasie egzaminów, a także wszystkim dyrektorom szkół, którzy przygotowali komisje egzaminacyjne. Cieszymy się, że młodzież może pisać w spokoju te egzaminy. Do środy kolejne dni, kiedy egzamin będzie się odbywał, a potem oczywiście matury, które również będą przeprowadzone - powiedziała wicepremier.

Poniedziałek jest ósmym dniem strajku zorganizowanego w szkołach i przedszkolach przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Bierze w nim udział także część nauczycieli z oświatowej "Solidarności" i niezrzeszonych w związkach.

W poniedziałek 370 tys. uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej przystąpiło do egzaminu końcowego.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak