X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wybory parlamentarne. Sondaż: PiS z miażdżącą przewagą nad konkurencją

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 14:22
W kwietniu na PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem chciało głosować 43 proc. zdeklarowanych uczestników wyborów do Sejmu i Senatu, na PO - 18 proc., na Wiosnę - 5 proc. Kukiz'15 i PSL znalazły się poniżej progu wyborczego. Na te ugrupowania chce głosować po 4 proc. wyborców - wynika z sondażu CBOS.
Posłowie na sali obrad podczas posiedzenia Sejmu
Posłowie na sali obrad podczas posiedzenia SejmuFoto: PAP/Radek Pietruszka

Głosowanie na Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami zadeklarowało 43 proc. ankietowanych, którzy wyrazili zamiar udziału w wyborach. W porównaniu z marcem odsetek zwolenników rządzącej koalicji wzrósł o 1 punkt procentowy.

18 proc. zdeklarowanych wyborców głosowałoby na Platformę Obywatelską. W porównaniu z sondażem z marca PO straciła 2 punkty procentowe.

Na trzecim miejscu znalazło się ugrupowanie Roberta Biedronia - Wiosna, która może liczyć na 5-procentowe poparcie. W porównaniu do minionego miesiąca Wiosna straciła 1 punkt procentowy.

Pozostałe ugrupowania znalazły się poniżej progu wyborczego. Głosowanie na ruch Kukiz’15 i PSL zadeklarowało po 4 proc. badanych chcących wziąć udział w wyborach. Poparcie dla Kukiz'15 w porównaniu z marcem spadło o 1 punkt procentowy; poparcie dla PSL utrzymało się na tym samym poziomie.

Gdyby wybory odbyły się w kwietniu, progu wyborczego nie przekroczyłyby także Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem 3 proc., KORWiN, na którą chce głosować 2 proc. ankietowanych, Nowoczesna, którą popiera 2 proc. badanych, oraz Partia Razem i Ruch Narodowy, na które głosowałoby po 1 proc. badanych.

Gdyby wybory do Sejmu i Senatu odbywały się w kwietniu, uczestniczyłoby w nich, według własnych deklaracji, 74 proc. uprawnionych. 12 proc. uprawnionych do głosowania nie jest pewnych, czy poszłoby na wybory w tym terminie, a 14 proc. deklaruje, że z pewnością nie wzięłoby udziału w wyborach.

CBOS zauważa, że na progu kampanii wyborczej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego układ sił na krajowej scenie politycznej wydaje się ustabilizowany. "Dużym poparciem cieszy się rządząca partia wraz z koalicjantami, co może być związane ze złożonymi w lutym atrakcyjnymi dla niektórych wyborców propozycjami programowymi PiS, zwanymi »nową piątką PiS« lub »piątką Kaczyńskiego«, a także z dodatkowymi obietnicami zapowiedzianymi w trakcie realizacji badania" - oceniono.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 4-11 kwietnia 2019 roku na liczącej 1125 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż IBRiS. Duża przewaga PiS nad PO w wyborach parlamentarnych

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 20:58
39,7 proc. Polaków zagłosowałyby na PiS, gdyby wybory do Sejmu odbyły się w niedzielę. 17,3 proc. głosowałoby na PO - wynika z sondażu IBRiS dla onet.pl. Na Wiosnę Roberta Biedronia zagłosowałoby 7,9 proc. badanych, na Kukiz'15 - 6,1 proc. i SLD - 5,2 proc.
rozwiń zwiń