X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

18 milionów złotych za niesłuszne 18 lat w więzieniu. Tomasz Komenda walczy o rekordowe odszkodowanie

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 14:39
Niesłusznie skazany na 25 lat za zabójstwo Tomasz Komenda domaga się 18 milionów odszkodowania od Skarbu Państwa. Wniosek w tej sprawie trafił dziś do Sądu Okręgowego we Wrocławiu. 
Tomasz Komenda
Tomasz KomendaFoto: screen/youtube

Oprócz odszkodowania, Tomasz Komenda domaga się ponad 800 tysięcy zadośćuczynienia za niemożliwość podjęcia pracy, wyłączenia jawności sprawy, a także przeniesienia jej do innego sądu okręgowego. 

Tomasz Komenda stawił się w biurze podawczym wraz z pełnomocnikiem Zbigniewem Ćwiąkalskim. Jak powiedział Radiu Wrocław - nie miał oporów, aby wejść do gmachu sądu, w którym usłyszał niesprawiedliwy wyrok, ale sprawa nadal jest dla niego żywa. "Spaceruję sobie tutaj, tędy i patrzę, kto mi zrujnował życie" - mówił niesłusznie skazany mężczyzna.

Wniosek o rekordowe odszkodowanie

Pytany, jak jego życie wygląda obecnie, odpowiedział, że "wystarczy na niego popatrzeć". Wyraził także przypuszczenie, że "ból będzie chyba do końca życia".

Odszkodowanie, o jakie wnioskuje Tomasz Komenda, jest najwyższe w historii polskiego sądownictwa. To milion złotych za rok spędzony w więzieniu - mówi Zbigniew Ćwiąkalski pełnomocnik poszkodowanego. Prawnik tłumaczy, że nie da się porównać krzywdy Tomasza Komendy nawet z tymi sprawami, w których do tej pory przyznawano zadośćuczynienia, dlatego, że osoba skazana za zabójstwo dziecka w więzieniach jest traktowana - jak ujął - "drastycznie".

Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostanie wylosowany sędzia, który zajmie się tą sprawą. On też podejmie decyzję w sprawie wyłączenia jawności i przeniesienia sprawy do innego sądu.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak