X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Katarzyna Lubnauer: nauczyciele często rezygnują z zawodu, bo nie są w stanie się utrzymać

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 08:00
- Już w tej chwili w dużych miastach brakuje nauczycieli niektórych przedmiotów, na przykład zawodowych. Trudno jest znaleźć kogoś, kto zajmuje się budownictwem czy gastronomią za pensję nauczyciela. Ale brakuje też matematyków, informatyków i nauczycieli języków - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.
Audio
  • 19.04.19 Katarzyna Lubnauer: w dużych miastach brakuje nauczycieli

Posłanka podkreśliła, że "nauczyciele mają swoje rodziny, które muszą utrzymać". - Bardzo często rezygnują z pracy w szkole czy uczelni, bo nie są w stanie, na przykład w takim mieście jak Warszawa, wynająć mieszkania i utrzymać rodziny. Dobrze byłoby, aby nauczyciel miał poczucie, że jeśli rośnie zamożność całego społeczeństwa, to rośnie również zamożność nauczyciela - zaznaczyła przewodnicząca.

Jej zdaniem przyznanie podwyżki nauczycielom "nie przełoży się na poziom edukacji w Polsce", dlatego trzeba myśleć również o rozwiązaniach systemowych w oświacie. Posłanka skrytykowała likwidację gimnazjów. - Gimnazja były dobre. Dawały szansę młodzieży, szczególnie z mniejszych ośrodków, z ośrodków wiejskich, na wyrównanie możliwości edukacyjnych w stosunku do uczniów w dużych miastach. Gimnazja to szkoły, które były w swoim czasie najlepiej wyposażone. To były pierwsze szkoły, w których powstały pracownie informatyczne. Gimnazja dawały szansę przejścia z małej, często źle wyposażonej szkoły do placówki pod tym względem dobrej, w której pracowali najlepsi nauczyciele - powiedziała Katarzyna Lubnauer.

Więcej tematów w całej audycji.

Rozmawiał Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24

------------------

Data emisji: 19.04.2019

Godzina emisji: 7.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Dworczyk do nauczycieli: apeluję o zawieszenie protestu na czas matur

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 07:54
- Radykalizacja tego protestu i utrudnianie przeprowadzenia matur naruszają prawa uczniów, dlatego apelujemy, by strajk na czas matur zawiesić - powiedział na antenie Jedynki szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń