X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Witold Waszczykowski o fundacji Otwarty Dialog: powinna zostać zawieszona

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 11:40
- Działania przeciwko demokratycznym państwom powinny być karane, a fundacja Otwarty Dialog Ludmiły Kozłowskiej i Bartosza Kramka zawieszona - uważa Witold Waszczykowski. W ten sposób b. szef MSZ odniósł się do informacji brytyjskiego dziennika "The Sunday Times" ws. antypaństwowej działalności fundacji.
B. szef MSZ Witold Waszczykowski
B. szef MSZ Witold WaszczykowskiFoto: FB/Witold Waszczykowski

Gazeta napisała w niedzielę o zarzutach komisji parlamentu Mołdawii wobec fundacji o przyjęcie 1,5 mln funtów od szkockich firm-słupów w zamian za lobbing na rzecz oligarchów. 

W raporcie mołdawskiej komisji stwierdzono m.in., że fundacja Otwarty Dialog ingerowała w wewnętrzne sprawy Mołdawii, a środki finansowe organizacji pochodziły m.in. z "rosyjskich instytucji wojskowych, pieniędzy z rajów podatkowych". "Sunday Times" przytacza te znane od kilku miesięcy zarzuty, sugerując ze swej strony, że fundacja ma "obowiązki wobec" agentów rosyjskich służb wywiadowczych jako "narzędzie soft power" Kremla. Fundacja odrzuciła te oskarżenia jako bezpodstawne.

ludmiła kozłowska 1200 tt.jpg
"Sunday Times": fundacja Otwarty Dialog zamieszana w pranie brudnych pieniędzy

Witold Waszczykowski w programie TVP Info przypomniał działalność fundacji w grudniu 2016 roku, w czasie "kryzysu sejmowego" w Polsce.

- Program, który napisała fundacja Otwarty Dialog, to lista sabotażu - powiedział. Podkreślił, że domagano się przejęcia Sejmu, wyłączenia prądu, zastopowania funkcjonowania administracji państwowej. - A to są działania zmierzające do przejęcia władzy w sposób niedemokratyczny - ocenił były szef polskiej dyplomacji.

Waszczykowski: wspierający fundację politycy powinni być rozliczeni

Podkreślił, że posłowie, którzy wspierali fundację, powinni być rozliczeni przez społeczeństwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Powinno się im pokazywać przez następne kilka tygodni, w jaki sposób wspierali fundację, która walczyła przeciwko demokratycznemu rządowi polskiemu nie tylko w Polsce, ale też za granicą - mówił były szef polskiej dyplomacji. 

Zaznaczył, że liczy też na refleksję w tej sprawie w Niemczech i Brukseli, gdzie spotykano się z przedstawicielami tej fundacji. - I ktoś pójdzie po rozum do głowy i uzna, że tego typu trollowanie, agentura wpływu nie mogą być akceptowane w demokratycznych państwach - powiedział Waszczykowski. 

Zaznaczył, że działania przeciwko demokratycznym państwom powinny być karane, a fundacja powinna być zawieszona. - Ta sprawa powinna zostać podjęta przez polski wymiar sprawiedliwości na podstawie wiarygodnych materiałów przekazanych przez służby - powiedział b. szef MSZ.

Ludmiła Kozłowska, szefowa fundacji Otwarty Dialog, w sierpniu zeszłego roku została deportowana z Polski na Ukrainę. Polskie służby wpisały Ludmiłę Kozłowską do Systemu Informacyjnego Schengen jako osobę niepożądaną na terenie naszego kraju. Uzasadnieniem tej decyzji były wątpliwości co do źródeł finansowania fundacji. Niedługo potem Kozłowska otrzymała prawo pobytu w Belgii.

Do celów statutowych powstałej w 2009 roku Fundacji Otwarty Dialog należy obrona praw człowieka, demokracji i praworządności na obszarze postradzieckim, w tym zwłaszcza w Kazachstanie, Rosji i na Ukrainie.

TVP Info, paw/


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Waszczykowski: Niemcy ws. Ludmiły Kozłowskiej postępują złośliwie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 09:39
- Przyznając wizę szefowej Fundacji Otwarty Dialog Ludmile Kozłowskiej, Niemcy postępują złośliwie; powinni respektować prawo europejskie i wycofać się z tej decyzji - ocenił b. szef MSZ Witold Waszczykowski.
rozwiń zwiń