X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szymon Szynkowski vel Sęk: chór obrońców "Otwartego Dialogu" przycichł

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 15:31
- Niektórzy politycy, niestety również polscy, próbowali zbić na spotkaniach z panią Ludmiłą Kozłowską kapitał polityczny. Ostatnie informacje rzucają na tę sytuację nowe światło i powinny dać do myślenia tym, którzy sprawę fundacji Otwarty Dialog próbowali wykorzystać przeciwko polskiemu rządowi - mówił w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.
Audio
  • 24.03.19 Szymon Szynkowski vel Sęk o wątpliwościach wokół fundacji "Otwarty Dialog"
Szymon Szynkowski vel Sęk
Szymon Szynkowski vel SękFoto: PR24/AK

Szymon Szynkowski vel Sęk odniósł się m.in. do spotkania Fransa Timmermansa z członkami fundacji Otwarty Dialog. - To było bardzo nierozsądne postępowanie ze strony niektórych polityków europejskich, a także w naszej opinii nieodpowiedzialne i niesolidarne postępowanie państw, które zdecydowały się, pomimo postawionych zarzutów i zasad systemu Schengen, wpuścić na swoje terytorium panią Ludmiłę Kozłowską - mówił gość audycji.

- Niestety wiele działań opisanych przez założyciela fundacji Bartosza Kramka wykazuje podobieństwo z tym, co obserwujemy na różnych polach, w tym na arenie międzynarodowej. Te podwójne standardy nie są już niestety czymś zaskakującym. Jest to tym bardziej bolesne, ponieważ instytucje europejskie powinny raczej odbudowywać zaufanie do siebie, gdyż jak pokazuje kwestia brexitu, jest ono mocno nadwątlone - zwracał uwagę Szymon Szynkowski vel Sęk.

Czytaj więcej
Tomasz Sakiewicz 1200.jpg
T. Sakiewicz o Otwartym Dialogu: Ribbentrop-Mołotow na poziomie fundacji

Minister komentował też publikacje dziennika "Sunday Times", który napisał o zarzutach komisji parlamentu Mołdawii wobec Fundacji Otwarty Dialog, w tym o przyjęciu 1,5 mln funtów od szkockich firm-słupów w zamian za lobbing na rzecz oligarchów. Pieniądze miały pochodzić m.in. z rosyjskich instytucji wojskowych. - Publikacje na temat fundacji Otwarty Dialog powinny dać do myślenia tym, którzy bronili fundacji. Teraz ten chór obrońców nieco przycichł. Zastanawiające jest, że dla polskich polityków bardziej wiarygodny jest artykuł w prasie zagranicznej niż ustalenia dokonywane w Polsce – zauważył minister.

W sierpniu ub.r. szefowa organizacji Ludmiła Kozłowska została deportowana z Polski do Kijowa po alercie, jaki polskie władze zamieściły w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS). Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego tłumaczyła wówczas, że negatywną opinię w jej sprawie wydano ze względu na "poważne wątpliwości" co do finansowania fundacji, co skutkowało objęciem jej zakazem wjazdu do Polski i UE.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 13.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Waszczykowski: jest oczekiwanie, że Zełenski odejdzie od poparcia radykałów

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 08:35
- Wołodymyr Zełenski uzyskał duże poparcie na wschodzie i południu Ukrainy, tam tradycje UPA i Bandery są trzeciorzędne. Jest oczekiwanie, że nowy prezydent odejdzie od poparcia radykałów i narodowców ukraińskich, na które zdecydowali się w ostatnich latach prezydenci Petro Poroszenko i Wiktor Juszczenko, co miało negatywny wpływ na nasze relacje z Ukrainą - mówił w Polskim Radiu 24 były minister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa fundacji Otwarty Dialog. Publicysta: będą kolejne publikacje

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 09:35
- To, co opisuje "Sunday Times" ws. fundacji Otwarty Dialog, to jeszcze nie wszystko - mówił w Polskim Radiu 24 Mirosław Skowron ("Super Express"). Gośćmi "Debaty poranka" byli również Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna") i Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska").
rozwiń zwiń

Czytaj także

T. Sakiewicz o Otwartym Dialogu: Ribbentrop-Mołotow na poziomie fundacji

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 14:31
- Fundacja, która jest finansowana przez rosyjskie służby, a jest na to coraz więcej dowodów, nie powinna działać w Polsce, to jest łamanie prawa. Mam nadzieję, że nasz kontrwywiad uważnie się przygląda osobom powiązanym z Fundacją Otwarty Dialog i wyciągnie odpowiednie wnioski. Publikacja brytyjskiego dziennika świadczy o tym, że odezwały się pewny alerty i system bezpieczeństwa NATO działa - mówił o ostatnich doniesieniach ws. fundacji Bartosza Kramka publicysta "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.
rozwiń zwiń