X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: śmigłowce AW101 znacząco wzmocnią nasze siły zbrojne

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 09:00
- Zakup śmigłowców AW101 to bardzo ważna chwila dla Polski, wzmocnią one znacząco nasze siły zbrojne i będą bardzo ważnym elementem naszej architektury bezpieczeństwa - mówił w Świdniku premier Mateusz Morawiecki.
Audio
  • Na uroczystości w Świdniku szef rządu powiedział, że zakup maszyn AW101 z Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego znacząco wzmocni siły zbrojne (IAR)
Premier i minister obrony na podpisaniu umowy na zakup śmigłowców
Premier i minister obrony na podpisaniu umowy na zakup śmigłowcówFoto: TWITTER.COM/KANCELARIA PREMIERA

W piątek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał w zakładach PZL-Świdnik umowę na dostawę czterech śmigłowców AW101 dla Marynarki Wojennej.

Premier oświadczył, że jest to dla Polski "bardzo ważna chwila". - Cieszę się, że w roku 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę dokonujemy tego zakupu, który znacząco wzmocni nasze siły zbrojne - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Jak wskazał, śmigłowce AW101 będą "bardzo ważnym elementem naszej architektury bezpieczeństwa". - Śmigłowce (są) sprawdzone w marynarkach wojennych wielu państw, m.in. Wielkiej Brytanii, naszych sojuszników z NATO - dodał szef rządu.

Premier wyraził też radość, że część produkcji śmigłowców będzie się odbywać w Świdniku.

Podziękowania dla Elżbiety Kruk

- Bardzo się cieszę z tego, że przed Świdnikiem stoją perspektywy rozwoju, że zamówienia związane z modernizacją Wojska Polskiego są kierowane do zakładów produkujących w Polsce - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak.

Dodał, że to "dzięki rządowi premiera Mateusza Morawieckiego zamówienia wojskowe są kierowane do zakładów produkujących w Polsce".

Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do podpisania tej umowy, przede wszystkim posłance Elżbiecie Kruk (PiS). - To właśnie poseł Elżbieta Kruk wspominała o możliwościach tego zakładu, w którym dziś się znajdujemy, o dużym potencjale, który przez lata nie był wykorzystywany - zaznaczył.

Na początku kwietnia resort podpisał wartą prawie 400 mln zł umowę offsetową, która była warunkiem zawarcia umowy głównej o dostawie maszyn.

Śmigłowce mają być zdolne do zwalczania okrętów podwodnych i operacji poszukiwawczo-ratowniczych w warunkach bojowych (CSAR). Brytyjsko-włoska konstrukcja była jedyną oferowaną w przetargu po wycofaniu się konkurencji z Airbus Helicopters. 

dcz, mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak o Fort Trump: jesteśmy bardzo blisko osiągnięcia celu

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 21:40
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że jesteśmy bardzo blisko powstania tak zwanego Fortu Trump - stałej bazy amerykańskich wojsk w Polsce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: to bardzo ważne, by Polacy rozumieli specyfikę służby w wojsku

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 10:36
O potrzebie wykorzystania nowoczesnych form przekazu, przy zachowaniu zasady "rzetelności, pokory i odpowiedzialności", mówił minister obrony Mariusz Błaszczak. Szef MON zainaugurował w czwartek w Warszawie warsztaty dotyczące prezentacji współczesnych Sił Zbrojnych RP.
rozwiń zwiń