X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Debata poranka". Wysoka frekwencja będzie wynikać z mobilizacji elektoratu PiS

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 09:45
- Zastanawiam się, czy prowadzenie kampanii tylko w mediach to dobry pomysł. Nie widać bilboardów na ulicach. Nie ma pomysłu na tę kampanię. Może być niska frekwencja - ocenił Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego). Opiniami dotyczącymi sposobów, w jakie ugrupowania polityczne walczą o głosy wyborców w zbliżających się wyborach do PE, podzielili się również Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") oraz Dariusz Grzędziński ("Fakt").
Audio
nz bilbord Ryszarda Czarneckiego, kandydata PiS do Parlamentu Europejskiego na jednej z ulic Warszawy
n/z bilbord Ryszarda Czarneckiego, kandydata PiS do Parlamentu Europejskiego na jednej z ulic WarszawyFoto: Tomasz Barański/PR

Goście PR24 byli zgodni. Mówili, że "wygląda to tak, jakby obowiązywał odgórny zakaz prowadzenia kampanii do Parlamentu Europejskiego". Wspominali o braku komunikacji wizualnej, m.in. bilboardów na ulicach polskich miast. 

- Widziałem pokaźny plakat europosła Ryszarda Czarneckiego, który walczy o kolejną kadencję w europarlamencie. A poza tym rzeczywiście aktywność jest właściwie żadna. Przed nami majówka, czas ucieka... - powiedział Dariusz Grzędziński.

Uczestnicy dyskusji podkreślali, że bardzo duże znaczenie dla wyników wyborów do europarlamentu będzie miała frekwencja. Sebastian Gajewski omówił ostatnie działania PiS, m.in. konwencje partii rządzącej w Białymstoku i Poznaniu. Stwierdził, że tematyka podejmowana przez PiS w kampanii nie jest zaskakująca.

- Partie bawią się w te strachy, bo wybory do PE wygrywa się frekwencją w swoim elektoracie - powiedział.

Większość instytutów badawczych przewiduje frekwencję powyżej 40 proc. - Wysoka frekwencja będzie wynikać z mobilizacji elektoratu PiS. PiS na to gra - zauważył Sebastian Gajewski.

Goście odnieśli się także do zapowiadanego na 3 maja wystąpienia Donalda Tuska. Maciej Kożuszek stwierdził, że patrząc na poprzednie wizyty szefa Rady Europejskiej w Polsce, "będzie to wydarzenie ważne dla zwolenników opozycji". 

- Nie spodziewam się, żeby Donald Tusk był w stanie odwrócić tendencję kampanii wyborczej - powiedział Kożuszek. - Każdy wie, czego można spodziewać się po tym wystąpieniu. Nie przewiduję przełomu - dodał Dariusz Grzędziński. 

W audycji także o zawieszonym strajku nauczycieli i sytuacji w polskich szkołach.

"Debatę poranka" prowadził Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/tb

--------------------------------------

Data emisji: 29.04.2019

Godzina emisji: 8.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Krzysztof Konarzewski: jestem optymistą w kwestii przeprowadzenia egzaminów

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 15:00
- Brak możliwości przeprowadzenia egzaminu wywołałby wściekłość ze strony opinii publicznej, która i tak nie jest zadowolona ze strajku nauczycieli - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Konarzewski z Wszechnicy Świętokrzyskiej. W dniach 10-12 kwietnia zaplanowany jest egzamin gimnazjalny. Czy w związku z protestem nauczycieli zostanie przeprowadzony zgodnie z założonym terminem? O funkcjonowniu systemu oświaty mówili także eksperci i publicyści: prof. Andrzej Gil (KUL), Mikołaj Wójcik (Fakt) oraz Anna Sarzyńska (TVP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strajk nauczycieli. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 12:56
– Jeżeli ktoś chciał grać kartą strajkową przeciwko młodzieży i rodzicom, to przegrał – ocenił Ryszard Czarnecki z PiS. – Ci, którzy mówią, że nie będą dawać promocji uczniom, przekraczają granicę etyczną – stwierdził Jan Filip Libicki z PSL. – Rzeczą niewłaściwą, nieetyczną i niemoralną jest szantażowanie dziećmi i branie ich za zakładników – dodał Jarosław Porwich z WiS. – W ostatnich trzech latach zajęto się deformą systemu edukacji, zamiast jego reformą – wskazała Kornelia Wróblewska z PO-KO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konwencje regionalne PiS i KE w opinii ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 17:10
Zabieganie o równość w Unii Europejskiej, a także brak Europy dwóch prędkości. Taki przekaz popłynął z konwencji Prawa i Sprawiedliwości, w Poznaniu. Natomiast Grzegorz Schetyna, jeden z liderów Koalicji Europejskiej, podczas konwencji, która również odbyła się w stolicy Wielkopolski, stwierdził, że nie ma przyszłości Polski bez Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsumowanie konwencji PiS w Białymstoku - komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 19:03
W Polskim Radiu 24 komentarze publicystów do konwecji Prawa i Sprawiedliwości, która w niedzielę odbędzie się w Białymstoku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Sachajko (Kukiz'15): potrafię wyobrazić sobie naszą koalicję z PiS

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 07:45
- Jestem przekonany, że dostaniemy się do europarlamentu i będziemy też rządzić w Polsce, w nowym parlamencie. Potrafię sobie wyobrazić naszą koalicję z Prawem i Sprawiedliwością - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko, poseł Kukiz’15.
rozwiń zwiń