X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Michał Dworczyk: nauczyciele nie osiągnęli nic więcej, niż uzyskała "S"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 23:59
- Nauczyciele nie uzyskali w strajku nic więcej, niż wynegocjowała oświatowa "Solidarność" – powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Według niego zalecany nauczycielom przez ZNP strajk włoski uderzy głównie w uczniów.
Audio
  • Michał Dworczyk: zapraszamy wszystkich na spotkanie 10 maja (IAR)
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: Piotr Molecki/East News

- Nauczyciele w ciągu tych trzech tygodni, poza tym, że zostały wzbudzone olbrzymie emocje, nie osiągnęli nic więcej ponad to, co uzyskała "Solidarność" – powiedział Michał Dworczyk w niedzielę w TVP Info. Odnosząc się do rekomendowanego przez ZNP strajku włoskiego – po zawieszonym pod koniec kwietnia strajku nauczycieli - szef kancelarii premiera powiedział, że "podziela opinię szeregu nauczycieli", iż ta forma protestu uderzy przede wszystkim w uczniów.

- Widać, że pan Broniarz (szef ZNP, Sławomir Broniarz) robi się coraz bardziej nerwowy, kurs na konfrontację z rządem, z władzami, niechęć do dialogu, doprowadziła do tego, co się wydarzyło – powiedział.

Przekonywał, że strajk uderzył w uczniów, a "dzięki determinacji rządu udało się przeprowadzić wszystkie egzaminy, zarówno gimnazjalne, ósmoklasistów, jak i maturalne", a po uchwaleniu tzw. ustawy maturalnej wszyscy maturzyści przystąpią do egzaminu dojrzałości.

- Możemy wymyślać teraz mniej lub bardziej dotkliwe formy protestu, ale jeśli mamy wypracować jakiś konsensus, to potrzebny jest dialog – powiedział szef KPRM.

"Mam nadzieję, że 10 maja spotkamy się wspólnie"

Za niezrozumiałą uznał niechęć ZNP i FZZ do udziału w okrągłym stole nad sprawami oświaty. Zapewnił, że zaproszenie dla wszystkich central związkowych "jest permanentne". - Zapraszamy wszystkich. Tylko w dyskusji możemy wypracować rozwiązanie, które będzie do zaakceptowania przez wszystkich - powiedział. - Mam nadzieję, że 10 maja spotkamy się wspólnie – dodał. Na ten dzień jest planowana kolejna tura rozmów plenarnych okrągłego stołu edukacyjnego.

W czwartek prezes ZNP Sławomir Broniarz poinformował, że związek podtrzymuje decyzję, by nie brać udziału w tych spotkaniach. Rzeczniczki PiS Beata Mazurek i rządu Joanna Kopcińska zapewniały ostatnio, że zaproszenie dla związków, w tym dla ZNP, do okrągłego stołu, jest wciąż aktualne.

29 kwietnia ZNP zarekomendował strajk włoski – zalecił nauczycielom, by pracowali tylko tyle, ile przewidują przepisy prawa oświatowego, prowadzili wyłącznie zajęcia dydaktyczne, a odwołali zajęcia dodatkowe. "Zawieszamy strajk, ale nie protest! Trwa spór zbiorowy!" – napisał na Facebooku prezes związku.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef KPRM o słowach S. Broniarza: to tyle o chęci porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 17:27
"Kulturalnie i merytorycznie. To chyba tyle, jeżeli chodzi o chęć porozumienia" - napisał na Twitterze szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, komentując słowa prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza, który stwierdził, że premier Mateusz Morawiecki "nie wie, o czym mówi". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Broniarz: rekomenduję nauczycielom prowadzenie wyłącznie działań dydaktycznych

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 16:25
- Rekomendujemy włoski protest w szkołach – taki komunikat zamieścił w poniedziałek na Facebooku ZNP. Zalecamy nauczycielom prowadzenie wyłącznie działań dydaktycznych i odwołanie wszystkich zajęć dodatkowych – powiedział PAP w poniedziałek szef ZNP Sławomir Broniarz.
rozwiń zwiń