X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Posiedzenie rządu. W planach prace nad przywróceniem połączeń PKS

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 07:59
Podczas posiedzenia rządu 7 maja ministrowie zajmą się między innymi projektem ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych, który ma być utworzony w Banku Gospodarstwa Krajowego. Projekt wzmacnia rolę organizatorów publicznego transportu zbiorowego, dając im realne możliwości planowania i organizacji autobusowego publicznego transportu zbiorowego na ich obszarze. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: KPRM/Krystian Maj

Koszt realizacji ustawy w ciągu 10 lat jest szacowany na 9 mld 600 mln zł. Jest to kolejny projekt z tak zwanej nowej piątki Prawa i Sprawiedliwości.

Rząd zajmie się też projektem nowelizacji Prawa o ruchu drogowym i ustawy o transporcie drogowym. Wprowadza on unijną dyrektywę, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń z pojazdów. Projekt wprowadza możliwość przeprowadzania szczegółowych drogowych kontroli technicznych pojazdów użytkowych w mobilnych stacjach i w wyznaczonych punktach.

W porządku obrad jest też projekt nowelizacji ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych oraz ustawy o pracowniczych programach emerytalnych. Ma on na celu przyjęcie unijnych przepisów dotyczących między innymi nadzoru i zarządzania programami.

Ministrowie mają się też zająć projektem zmian w ustawie o systemie handlu uprawnieniami do emisji CO2. Nowelizacja ma dostosować krajowe regulacje do nowych przepisów europejskich oraz zapewnić finansowanie systemu zarządzania emisjami.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm uchwalił ustawę Emerytura+, "trzynastkę" dla emerytów i rencistów

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 10:57
Emeryci i renciści mają otrzymać w maju jednorazowo 1100 zł brutto (około 888 zł netto) - przewiduje uchwalona przez Sejm ustawa o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 roku. Teraz ustawą zajmie się Senat.
rozwiń zwiń