X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Elżbieta Rafalska: nic nie stoi na przeszkodzie, by od lipca każde dziecko było objęte 500+

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 21:33
- Zmiany w programie Rodzina 500+, dające prawo do świadczenia wszystkim dzieciom, w czwartek lub w piątek będą głosowane w Senacie i trafią do prezydenta. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby od lipca każde dziecko było objęte programem - oceniła szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.
Elżbieta Rafalska
Elżbieta Rafalska Foto: PAP/Radek Pietruszka

Rozszerzenie programu Rodzina 500+ także na pierwsze i jedyne dziecko to jeden z projektów wchodzących w skład tzw. nowej piątki PiS.

- Nasza Rodzina 500+ była dzisiaj przedmiotem posiedzenia plenarnego Senatu. W czwartek lub w piątek, jak powiedział mi marszałek Stanisław Karczewski, Senat będzie głosował tę ustawę. Nie mam wątpliwości, choć jest to absolutnie autonomiczna decyzja, że ustawa zostanie przyjęta i będzie czekała na podpis pana prezydenta - powiedziała w TVP Info Rafalska.

- Nic nie stoi na przeszkodzie, by zgodnie z tym, o czym mówił premier Mateusz Morawiecki, od 1 lipca obowiązywały przepisy mówiące, że każde polskie dziecko do ukończenia 18. roku życia będzie mogło skorzystać ze świadczenia 500+, pod warunkiem oczywiście, że zostanie złożony wniosek - powiedziała.

"PO zlikwiduje 500+"

Jak przypomniała, wnioski o przyznanie świadczenia na nowych zasadach, czyli bez kryterium dochodowego, będzie można składać w dwóch formach: w wersji papierowej - od 1 sierpnia br., a w wersji elektronicznej - od 1 lipca.

Pytana, czy program będzie zagrożony, jeśli władzę w Polsce przejmie np. Platforma Obywatelska lub Nowoczesna, Rafalska stwierdziła, że tak. - Absolutnie tak, w moim przekonaniu program byłby zagrożony, jeśli nie modyfikacją, która by radykalnie ograniczyła dostępność do niego, to całkowitą likwidacją - powiedziała.

- Gwarancją kontynuacji tego programu jesteśmy my, jako formacja polityczna, która diametralnie zmieniła politykę rodzinną i weszła ze świadczeniem, które zrobiło wrażenie w całej Europie i zmieniło życie polskich rodzin - stwierdziła.

Obecnie świadczenie jest przyznawane na drugie i kolejne dziecko. Na pierwsze jest wypłacane tylko po spełnieniu kryteriów dochodowych – 800 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie lub 1200 zł netto w rodzinie, której członkiem jest dziecko z niepełnosprawnością.

Po rozszerzeniu programu 500+ będzie przysługiwać na wszystkie dzieci do 18 lat. Prawo do świadczenia będą miały również dzieci umieszczone w placówkach opiekuńczo-wychowawczych (do 18 lat).

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm zajmie się projektem ustawy rozszerzającej 500+ na pierwsze dziecko

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 06:48
Sejm ma się dziś zająć projektem ustawy rozszerzającej program "Rodzina 500 Plus" na pierwsze dziecko. 
rozwiń zwiń