X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pierwsze rozprawy ws. odszkodowań dla lokatorów. Komisja weryfikacyjna podała datę

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 13:53
23 maja komisja weryfikacyjna przeprowadzi pierwsze publiczne rozprawy w sześciu sprawach o wypłatę odszkodowań i zadośćuczynień dla lokatorów trzech zreprywatyzowanych nieruchomości. Oprócz osób poszkodowanych w procesie reprywatyzacji do udziału w rozprawach komisja wzywa prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i jego zastępcę Pawła Rabieja.
Audio
  • Sebastian Kaleta: zastępca prezydenta Warszawy Paweł Rabiej wysyła prawników na rozprawy, aby je przedłużać (IAR)
Zastępca przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej Sebastian Kaleta oraz członkowie komisji Jan Mosiński  i Adam Zieliński
Zastępca przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej Sebastian Kaleta oraz członkowie komisji Jan Mosiński i Adam ZielińskiFoto: PAP/Paweł Supernak

Wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta poinformował, że przeprowadzenie rozpraw jest konieczne ze względu na działania stołecznego ratusza, który na wszelkie sposoby stara się opóźnić wypłatę pieniędzy przyznanych lokatorom.

- Robimy to, bo nie godzimy się na to, aby miasto stołeczne Warszawa udawało, że nie było problemu reprywatyzacji w Warszawie, a z taką sytuacją mamy w tej chwili do czynienia. Paweł Rabiej krytykował Hannę Gronkiewicz-Waltz, mówił publicznie, że powinny być pieniądze wypłacone, dzisiaj wysyła prawników na rozprawy, aby przedłużać te rozprawy. Aby mieszkańcy nie mogli doczekać się rozstrzygnięcia - wyjaśnił Sebastian Kaleta.

Członek komisji weryfikacyjnej Adam Zieliński wskazał na potrzebę dialogu z warszawskim ratuszem. - Powinniśmy usłyszeć, jakie są problemy zdaniem miasta związane z wypłatą odszkodowań i zadośćuczynień i jakie wszystkie strony tych postępowań widzą rozwiązania w tej sytuacji - mówił Adam Zieliński.

Na rozprawę 23 maja mają być wezwani mieszkańcy z kamienic przy ul. Dahlberga 5, Jagiellońskiej 27 i Noakowskiego 16. Dotychczas komisja weryfikacyjna przyznała lokatorom ponad 4 mln zł zadośćuczynień i odszkodowań. Decyzje dotyczące wypłaty pieniędzy są przez warszawski ratusz zaskarżane. Władze stolicy twierdzą, że zostały wydane na podstawie wadliwych przepisów o komisji weryfikacyjnej.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak