X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konwencja PiS w Bydgoszczy. "Polskość to wolność, solidarność i normalność"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 14:05
W bydgoskim Kinoteatrze Adria zakończyła się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości. Jako pierwszy głos zabrał prezes partii Jarosław Kaczyński, następnie wystąpił Mateusz Morawiecki. - Musimy budować normalne państwo, a to oznacza państwo sprawiedliwe i równe dla wszystkich - mówił premier.
Audio
  • 11.05.19 Wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji w Bydgoszczy
  • 11.05.19 Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego podczas konwencji w Bydgoszczy
Konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy
Konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości w BydgoszczyFoto: PAP/Tytus Żmijewski
  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński zachęcał do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego
  • Jarosław Kaczyński przypomniał też ostatnie ataki na Kościół i mówił, że "musimy bronić naszych wartości, wszystkiego, co stanowi o tradycji i polskości"
  • Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że "kluczowe są trzy główne cele: nowoczesność, skuteczność, sprawność naszych działań, sprawczość i właśnie normalność"
  • "Padliśmy ofiarą strasznego niemieckiego terroru, my potomkowie tamtych ofiar za nic nie odpowiadamy, odpowiadamy tylko za pamięć historyczną" - dodał premier

Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy prezes partii Jarosław Kaczyński zachęcał ponownie do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Lider obozu Zjednoczonej Prawicy powiedział, że głosowanie 26 maja to "wybory wielkiej stawki". Premier Mateusz Morawiecki przekonywał m.in., że w przyszłości Polska i Europa muszą postawić na działania oparte na tożsamości, ale też poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań dla budowy dobrobytu.  

Materiał wideo z konwencji PiS w Bydgoszczy: 


"Wybory wielkiej stawki"

Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy prezes partii Jarosław Kaczyński zachęcał ponownie do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Lider obozu Zjednoczonej Prawicy powiedział, że głosowanie 26 maja to "wybory wielkiej stawki".

Podkreślił, że eurowybory rozpoczynają cykl wyborczy - po nich nastąpią jesienne wybory parlamentarne, a w przyszłym roku odbędą się wybory prezydenckie. - W ciągu roku będziemy decydować o losie naszej ojczyzny, Polski i Polaków - zaznaczył lider PiS. Jarosław Kaczyński powiedział, że wymienione wybory będą okazją do decyzji, w którą stronę pójdzie Polska i czy zdoła obronić się przed pewnymi zagrożeniami. Jednym z największych z nich - zdaniem Jarosława Kaczyńskiego - jest utrata waluty narodowej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że to złotówka chroni Polaków przed kryzysem gospodarczym i umożliwia wzrost.

Prezes PiS podkreślał, że przed polskimi politykami w Unii Europejskiej stoi między innymi zadanie obrony złotego. Zaznaczył, że euro przynosi korzyść tylko najbogatszym krajom Wspólnoty. Przypomniał, że polityczni oponenci Prawa i Sprawiedliwości z Koalicji Europejskiej chcą, by Polska dołączyła do strefy euro.

Jarosław Kaczyński mówił też, że na forum Unii Europejskiej polscy politycy muszą też bronić wartości rodzinnych, osiągnięć socjalnych ostatnich lat - takich jak 500 plus - oraz krajowej polityki imigracyjnej.

95 miliardów nadwyżki

Premier Mateusz Morawiecki powiedział z kolei, że rząd Prawa i Sprawiedliwości walczy o nowoczesność w Europie - poprzez działania na rzecz poszczególnych sektorów gospodarki.

Na konwencji wyborczej partii w Bydgoszczy szef rządu mówił o rekordowej nadwyżce, która pojawiła się w sektorze eksportu usług. - Osiągamy przewagi konkurencyjne i kompensujemy deficyty rozwoju gospodarczego ostatnich 30 lat - stwierdził szef rządu. Mateusz Morawiecki poinformował o przedstawionej przez Narodowy Bank Polski statystyce, zgodnie z którą Polska wyeksportowała usługi o rekordowej wartości 250 miliardów złotych. - To blisko 95 miliardów nadwyżki - podsumował.

Mateusz Morawiecki dodał, że w przyszłości Polska i Europa muszą postawić na działania oparte na tożsamości, ale też poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań dla budowy dobrobytu.

Szef rządu mówił także o czasach II wojny światowej i odpowiedzialności za nią. - Padliśmy ofiarą strasznego niemieckiego terroru, my potomkowie tamtych ofiar za nic nie odpowiadamy - podkreślał Mateusz Morawiecki. Nawiązał do znajdującej się w Bydgoszczy tzw. "Fordońskiej Doliny Śmierci", czyli miejsca, gdzie w 1939 roku okupanci przeprowadzali egzekucje Polaków.

- Dusze ich krzyczą do nas dzisiaj stamtąd i płaczą, kiedy słyszą o jakichkolwiek możliwościach, dyskusjach, że potomkowie zmaltretowanych ofiar tamtych lat mogą za cokolwiek odpowiadać materialnie czy moralnie. Nie. My nie tylko za nic nie odpowiadamy, my padliśmy wtedy właśnie w wielu takich dolinach ofiarą strasznego, niemieckiego terroru - mówił.

Szef rządu podkreślił, że Polska odpowiada za prawdę historyczną, a nie wydarzenia z okresu II wojny światowej. - I tę prawdę i tożsamość Polski budowanej na tej prawdzie obiecujemy Polakom i będziemy o nią dbać - zapewnił Mateusz Morawiecki.

Premier zachęcił też do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja

Konwencja PiS w Bydgoszczy - tak wyglądała nasza relacja

11.32

Zakończenie konwencji PiS w Bydgoszczy

11.30

PiS przedstawiło wszystkich kandydatów w okręgu

11.25

Po wystąpieniu premiera przy mównicy stanął Kosma Złotowski

11.10

11.08

Traktujmy się wszyscy w sposób równy. Normalność, to nie dać się zwariować - powiedział premier. - Polskość to wolność, solidarność i normalność - dodał.

11.04

Warto iść na wybory, aby było w Polsce normalnie, a normalność jest wtedy, gdy wszyscy Polacy doświadczają wzrostu gospodarczego - Mateusz Morawiecki

11.02

10.56

10.52

Mateusz Morawiecki: budowanie gospodarki opartej o innowacyjność - to właśnie jest nowoczesność. Nowoczesność to najnowsze rozwiązania podatkowe, to badania i rozwój robione w Polsce, to otwartość na świat.

10.50

Musimy budować normalne państwo, a to oznacza państwo sprawiedliwe i równe dla wszystkich - powiedział premier.

10.45

Przemównie zaczął premier Mateusz Morawiecki

10.42

Jarosław Kaczyński przedstawił jedynkę na liście PiS z okręgu kujawsko-pomorskiego, europosła Kosmę Złotowskiego. - Kosma jest najlepszy - powiedział.

10.39

10.38

10.36

Prezes PiS: mamy prawo do obrony naszego bezpieczeństwa na ulicach, obrony przed przymusową relokacją, na którą nie ma naszej zgody

10.35

10.34

Obrona prawa do wychowania własnych dzieci jest kolejną wartością. Zagrożona jest rodzina - powiedział prezes PiS

10.33

Jarosław Kaczyński: stawką tych wyborów jest m. in. obrona złotówki. Nasi konkurenci będą dążyli do wprowadzenia euro, a wszyscy wiemy, jakie to miało skutki w innych państwach. Na euro zyskały tylko Niemcy i Holandia.

10.30

10.27

Rozpoczęło się przemówienie Jarosław Kaczyńskiego. - To są wybory naprawdę bardzo wielkiej stawki - powiedział prezes PiS.

10.20

Rozpoczęła się konwencja PiS w Bydgoszczy. Odśpiewano hymn


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: wprowadzenie euro uderzy w polską gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 16:00
- Przynależność do Unii Europejskiej jest wymogiem polskiego patriotyzmu. Jest dla Polski korzystna, bo mamy wyższe bezpieczeństwo i lepszy status - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej PiS w Poznaniu. Zaznaczył jednocześnie, że "Polska musi zabiegać w UE o równość".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W weekend kolejne konwencje regionalne PiS. W sobotę w Bydgoszczy, w niedzielę w Szczecinie

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 18:00
Prawo i Sprawiedliwość w najbliższy weekend organizuje dwie konwencje regionalne z udziałem lidera ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego - w sobotę w Bydgoszczy, w niedzielę - w Szczecinie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: to są wybory wielkiej stawki

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 11:40
Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy prezes partii Jarosław Kaczyński zachęcał ponownie do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Lider obozu Zjednoczonej Prawicy powiedział, że głosowanie 26 maja to "wybory wielkiej stawki": 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Europa musi wrócić do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 12:00
- Chcemy, żeby Unia Europejska była jednocześnie oparta o mądrą tradycję i budowę swojej tożsamości w oparciu o nią, a jednocześnie dążąca do nowoczesności, normalności - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej PiS w Bydgoszczy. Jak dodał, "Europa musi wrócić do tych korzeni". 
rozwiń zwiń