X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Utrzymanie złotego, programy społeczne i obrona tradycyjnych wartości. Konwencja PiS w Szczecinie

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 18:00
Podczas regionalnej konwencji PiS w Szczecinie premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rządowe inwestycje w infrastrukturę energetyczną oraz transportową wzmocnią bezpieczeństwo i suwerenność kraju. Z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział bezwzględne karanie za pedofilię.
Audio
  • Wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji w Szczecinie (PR24)
  • Joachim Brudziński podczas konwencji PiS w Szczecinie (PR24)
  • Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji PiS w Szczecinie (PR24)
  • Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki na konwencji regionalnej PiS w Szczecinie (IAR)
Uczestnicy konwencji, m.in. - prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i główny konserwator przyrody Małgorzata Golińska oraz szef MSWiA Joachim Brudziński, eurodeputowany Czesław Hoc podczas konwencji regionalnej w Szczecin
Uczestnicy konwencji, m.in. - prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i główny konserwator przyrody Małgorzata Golińska oraz szef MSWiA Joachim Brudziński, eurodeputowany Czesław Hoc podczas konwencji regionalnej w SzczecinFoto: PAP/Marcin Bielecki
  • Lider PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że surowej kary za pedofilię nie uniknie nikt - bez względu na status społeczny, czy są to księża, czy celebryci, czy przedstawiciele innych grup.
  • Prezes PiS dodał, że kary za takie przestępstwa będą "bez zawiasów" i "być może nawet do 30 lat więzienia".
  • Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rządowe inwestycje w infrastrukturę energetyczną oraz transportową wzmacniają bezpieczeństwo i suwerenność kraju.
  • Mateusz Morawiecki wskazał na trzy filary, na których rząd planuje oprzeć bezpieczeństwo energetyczne kraju: terminale zdolne do przyjmowania powyżej 10 mld m sześc. gazu, Gazociąg Bałtycki, interkonektory na Słowację, na Litwę i do Czech.

Na wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się w niedzielę konwencja regionalna PiS z udziałem lidera ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.

Wideo z konwencji regionalnej PiS w Szczecinie:

Tak wyglądała nasza relacja:

13.54

Zakończyła się konwencja PiS w Szczecinie.

13.52

Jarosław Kaczyński zapowiedział wystąpienie w Gorzowie.

13.44

PiS przedstawia swoich pozostałych kandydatów z regionu do Parlamentu Europejskiego. 

13.43

- Damy radę i zwyciężymy - tymi słowami kończy przemówienie Joachim Brudziński.

13.38

13.34

Nie oddawajmy naszego losu w ręce "prawdziwych demokratów", "prawdziwych Europejczyków", którzy mówią: " w Polsce może rządzić każdy, Polacy mogą wybrać każdego, tylko nie może to być PiS, bo to dyktatura" - apeluje Joachim Brudziński.

13.32

13.31

13.27

13.25

- W czasach naszych poprzedników zaserwowano naszej ziemi pogardę, naśmiewano się z polski powiatowej. My upomnieliśmy się o jej godność - powiedział Brudziński.

13.23

Joachim Brudziński cytuje opozycję, która tłumaczy, że PiS ma szczęście, bo rządzi, jak jest prosperity, a jak oni, to jest kryzys. - Więc oczywiście lepiej, żebyśmy to my rządzili, bo wtedy będzie cały czas lepiej! - mówi z uśmiechem minister.

13.22

13.17

Głos zabiera Joachim Brudziński, szef MSWiA, który jest "jedynką" PiS na liście zachodniopomorskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

13.13

13.12

- Wybudujemy drogę S-10 do Warszawy ze Szczecina. Przebudowujemy również tory Szczecin - Poznań, by pociągi mogły jeździć 160 km/h. Wszystko, by szybciej móc dotrzeć z północno-zachodniej Polski do centrum kraju - zapowiada inwestycje premier. Mówi też o rozbudowie portu lotniczego Goleniów.

13.10

Mateusz Morawiecki: przykładamy wielką wagę do zwiększania możliwości gospodarczych dla Pomorza Zachodniego.

13.05

13.02

- Dywersyfikujemy źródła dostaw gazu, bo bezpieczeństwo i suwerenność energetyczna są niezmiernie ważne dla Polski - mówi premier.

13.01

Premier: rozbudowywujemy terminal LNG, który już dziś jest wykorzystywany w ok. 60 proc.

13.00

12.59

12.58

- Poprzez nasze programy wspieramy polskie rodziny. Dzięki naszym programom rozwojowym płynie o wiele więcej środków do polskiej wsi - mówi Mateusz Morawiecki.

12.56

12.54

Na scenę wchodzi Mateusz Morawiecki.

12.52

- Trzeba namawiać ludzi, by poszli na wybory. To nasz obowiązek - podkreśla prezes PiS.

12.50

12.48

Jarosław Kaczyński zachwala kandydaturę Joachima Brudzińskiego do Parlamentu Europejskiego.

12.45

Jarosław Kaczyński przypomina słowa swojego brata. - Silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu - mawiał śp. prezydent Lech Kaczyński.

12.43

Prezes PiS: przestępstwa, których dopuszczają się księża, nie uprawniają do obrażania religii, Kościoła.

12.42

- Wysokie kary za pedofilę będą dotyczyły wszystkich, także księży i celebrytów - bez wyjątków - zapowiada Kaczyński. - Przygotowaliśmy zmiany w Kodeksie karnym. Nie będzie "zawiasów" za pedofilię, będą surowe kary - nawet do 30 lat więzienia - mówi. Zapowiedział też podwyższenie wieku ofiar - z 15 lat - do którego przestępstwa seksualne traktowane są jako pedofilia.

12.41

Jarosław Kaczyński przypomina, że PiS podjęło walkę z pedofilią, wprowadziło rejestr pedofilów. - Kto się przeciwstawiał? Platforma Obywatelska - mówi prezes PiS.

12.39

12.37

- Musimy bronić naszego bezpieczeństwa, bo przymusowa relokacja może prowadzić do jego naruszenia - ostrzega Jarosław Kaczyński.

12.36

12.35

Prezes PiS: prawo do wychowania własnych dzieci jest wartością, którą musimy obronić.

12.33

- Musimy być na poziomie Niemiec, żeby pozbyć się złotówki - mówi Jarosław Kaczyński.

12.30

Przemowę rozpoczyna Jarosław Kaczyński. Mówi o potrzebie ochrony polskiej waluty.

12.26

Zebrani odśpiewali hymn.

12.24

Powitanie premiera Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego.

12.11

W Szczecinie obecna jest też m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

12.05

Miejsca w sali już zajęte.

11.52

11.50

Na dzisiejszej konwencji Prawo i Sprawiedliwości ma poruszyć tematy lokalne, związane z Pomorzem Zachodnim. Politycy PiS zaznaczają jednak, że przedstawiany będzie również przekaz podobny do tego, który usłyszeliśmy wczoraj w Bydgoszczy i na poprzednich konwencjach regionalnych. Ministrowie i posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą mówić o tym, jaka - ich zdaniem - jest stawka tych wyborów.

- Zainicjowana została kampania "obroń swoje prawo do" - mówi Tomasz Poręba, szef kampanii PiS. Do tego, żeby w Polsce był polski złoty, by dzieci wychowywali rodzice, a nie pary homoseksualne, by Polacy nie stracili prawa do 500+, do 300+ czy do obniżonego wieku emerytalnego - tłumaczy.

11.45

PiS zainaugurowało konwencje regionalne, które są elementem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, na początku marca w Jasionce pod Rzeszowem. Wówczas zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach. Deklaracja zawiera 12 punktów: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm, wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu. Znalazły się w niej też punkty dotyczące bezpiecznych granic Europy, niezależności energetycznej Europy, tej samej jakości produktów w całej Europie czy Europy równych szans. W deklaracji zapisano też sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy, zrównoważony rozwój jako podstawy silnej UE czy "stop" nielegalnej imigracji. 

Ostatnie tego typu spotkania z wyborcami odbędą się w przyszły weekend. Nieoficjalnie wiadomo, że politycy PiS chcą jeszcze pojechać między innymi do województwa łódzkiego i na Pomorze.

Głosowanie na europosłów w Polsce odbędzie się 26 maja.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes PiS zapowiada zaostrzenie kar za pedofilię. Przygotowano zmiany w Kodeksie karnym

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 12:50
Jarosław Kaczyński mówi o zaostrzeniu kar za pedofilię. Prezes PiS powiedział podczas konwencji partii w Szczecinie, że kary za takie przestępstwa będą "bez zawiasów" i "być może nawet do 30 lat więzienia". Zapowiedział też podwyższenie wieku ofiar - z 15 lat - do którego przestępstwa seksualne traktowane są jako pedofilia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSWiA Joachim Brudziński: naśmiewano się z Polski powiatowej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 14:00
- W czasach naszych poprzedników zaserwowano naszej ziemi pogardę, naśmiewano się z Polski powiatowej. My upomnieliśmy się o jej godność - mówił szef MSWiA Joachim Brudziński na konwencji PiS w Szczecinie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: rząd PiS inwestuje w infrastrukturę

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 14:28
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd PiS daje gwarancję niezależności, suwerenności energetycznej i bezpieczeństwa energetycznego. Na regionalnej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie Mateusz Morawiecki podkreślił, że w kolejnych latach w Polsce będzie rosło zużycie gazu, dlatego rząd inwestuje w infrastrukturę.
rozwiń zwiń