X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

TVP Info: Polacy chcą zmian w sądownictwie

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 20:44
- Prawie trzy czwarte Polaków chce głębokiej zmiany wymiaru sprawiedliwości, by skutecznie walczyć z nadużyciami środowiska sędziowskiego - podała w poniedziałek TVP Info, nawiązując do sondażu ws. zmian w sądownictwie przeprowadzonego przez IPSOS dla Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości.
Siedziba Sądu Najwyższego
Siedziba Sądu NajwyższegoFoto: Pixabay

Na pytanie o to, czy reforma sądownictwa jest potrzebna, 42 proc. ankietowanych opowiedziało się za opcją "zdecydowanie tak". "Raczej tak" wybrało 33,1 proc. respondentów. Negatywne zdanie ws. reformy wyraziło blisko 20 proc. ankietowanych (11,5 proc. - "raczej nie", 8,2 proc. - "zdecydowanie nie"). 5,1 proc. biorących udział w badaniu nie wyraziło opinii.

Ankietowani pytani byli również o to, czy obywatel powinien mieć wpływ (choćby pośrednio) na decyzje o obsadzie stanowisk sędziowskich. 46,3 proc. odpowiedziało twierdząco, przy założeniu, że będzie się to odbywało w sposób bezpośredni. Za wpływem za pośrednictwem przedstawicieli opowiedziało się z kolei 29 proc. 20,9 proc. respondentów odpowiedziało na pytanie negatywnie, a 3,8 proc. nie wyraziło zdania.

Jak podkreślił w rozmowie z TVP Info minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro, z sondażu wynika, że Polacy wyraźnie dostrzegają jeden z największych problemów polskiego wymiaru sprawiedliwości, jakim według niego jest "nadmierny korporacjonizm".

Sondaż został przeprowadzony w dniach 23-29 kwietnia 2019 roku na próbie tysiąca osób.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reforma kodeksu postępowania karnego. Rząd przyjął projekt

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 13:00
Rada Ministrów zaaprobowała przygotowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości reformę kodeksu postępowania karnego. Proponowane rozwiązania mają służyć usprawnieniu, uproszczeniu i przyspieszeniu postępowań przed sądem.
rozwiń zwiń