X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prognoza pogody: będzie padać, miejscami możliwe burze

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 06:09
Jak informuje IMGW południowa, środkowa i wschodnia Europa jest pod wpływem płytkich niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu wyżu z centrami w rejonie Skandynawii i Morza Bałtyckiego. W Polsce dziś będzie padać, a w pasie od Ziemi Lubuskiej po Mazowsze i Podlasie oraz na południowym wschodzie kraju miejscami wystąpią burze.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Took Photo/shutterstock

Polska jest pod wpływem płytkiego niżu, którego ośrodek przemieszcza się znad Podkarpacia przez Wielkopolskę nad wschodnie Niemcy oraz związanych z nim frontów atmosferycznych - na północy i zachodzie kraju ciepłym, na południu pofalowanym froncie chłodnym. Z południowego wschodu napływa ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

W czwartek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, a w pasie od Ziemi Lubuskiej po Mazowsze i Podlasie oraz na południowym wschodzie kraju miejscami burze. Prognozowana suma opadów na wschodzie Mazowsza, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Ziemi Lubuskiej, Ziemi Łódzkiej i w Wielkopolsce do 20 mm. Początkowo na południu, zachodzie i w centrum mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 11°C, 12°C nad morzem i 15°C na północy do 20°C na południowym wschodzie oraz miejscami w centrum. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i wschodni, na południu kraju zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, a na wschodzie do 70 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże, okresami możliwe większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Opady okresami mogą mieć umiarkowane natężenie, prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 19°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura minimalna 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. 

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, na południu i południowym zachodzie miejscami większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, a na wschodzie i miejscami w centrum, a początkowo też na zachodzie, burze. W pasie od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy i Mazowsze po Podlasie, Lubelszczyznę i Ziemię Świętokrzyską prognozowana suma opadów do 15 mm. Nad ranem miejscami na południu
kraju krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 5°C, 6°C w kotlinach górskich i 7°C na Dolnym Śląsku do 13°C na północnym wschodzie i 14°C miejscami w centrum. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, z kierunków wschodnich, tylko na południowym zachodzie kraju zmienny.
W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym wschodzie rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm, na południowym wschodzie do 20 mm. Początkowo na południu zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od
14°C, 16°C nad morzem i 17°C na północy do 21°C, 22°C na południowym wschodzie. Wiatr na południu i zachodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze umiarkowany, nad morzem dość silny, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W piątek zachmurzenie na ogół duże, możliwe większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z niewielkim gradem. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. 

mbl

Zobacz więcej na temat: POLSKA pogoda
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak