X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Beata Szydło: program 500+ przywrócił nadzieję wielu polskich rodzin na godne życie

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 15:46
Beata Szydło powiedziała, że Polska to państwo, którego priorytetem jest rodzina. W Pałacu Prezydenckim wicepremier do spraw społecznych uczestniczyła w uroczystości, podczas której prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę rozszerzającą program Rodzina 500+. Od 1 lipca świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało także pierwszemu dziecku, bez względu na dochody rodziny.
Audio
  • Beata Szydło o ustawie rozszerzającej program 500+ (IAR)
Prezydent Andrzej Duda, wicepremier Beata Szydło (z lewej) oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska
Prezydent Andrzej Duda, wicepremier Beata Szydło (z lewej) oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta RafalskaFoto: PAP/Rafał Guz

- Po pierwsze to jest realne wsparcie finansowe, materialne dla wielu polskich rodzin, po drugie to jest pokazanie całemu światu, Europie, że jesteśmy państwem, dla którego priorytetem jest rodzina. Tu nie bez kozery mówię o Europie, bo jesteśmy przez wiele państw członkowskich Unii Europejskiej wskazywani jako modelowy przykład państwa, które prowadzi mądrą politykę prorodzinną - powiedziała Beata Szydło.

pap prezydent 1200.jpg
Prezydent podpisał nowelizację ws. rozszerzenia programu Rodzina 500+

- Są kraje, które naśladują nasze programy i projekty, to wielka satysfakcja. Ale tą największą dumą i satysfakcją jest to, że przywróciliśmy nadzieję wielu polskim rodzinom na to, że mogą godnie żyć. Dla wielu polskich rodzin to jest ogromny skok cywilizacyjny - dodała.

- Dla Polski rodzina jest priorytetem i wszystkie te projekty, te programy społeczne, gospodarcze, które realizujemy, robimy dla polskich rodzin, bo ze wzrostu gospodarczego ma prawo korzystać każdy obywatel. Każda Polka i każdy Polak. Program 500+ jest też programem prorozwojowym, programem, który w znakomity sposób wsparł rozwój gospodarczy Polski. A więc potrafiliśmy połączyć to, co dla wielu było niemożliwe: program społeczny, który nie jest kosztem, nie jest wydatkiem, ale jest inwestycją, inwestycją w rodzinę, inwestycją w dzieci - tłumaczyła wicepremier.

Beata Szydło podziękowała wszystkim, którzy tworzyli program 500+.

- Jestem dumna z tego, że mogłam stać na czele rządu, który ten wspaniały program wprowadził, i chcę bardzo serdecznie podziękować ministrom mojego rządu: tym wszystkim, którzy pracowali nad pierwszym 500+ i tym, którzy teraz pracowali. To jest ten sam zespół, ten sam zespół Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: pani przewodniczącej komisji, pani marszałek, panu marszałkowi, panu prezydentowi za wsparcie. Przecież pamiętamy, że historia 500+ zaczęła się w kampanii wyborczej w 2005 r., kiedy pan prezydent, jeszcze jako kandydat, stanął przed Polakami i powiedział, że będziemy wspierać polskie rodziny, a to był program PiS, program, który pan Jarosław prezes Kaczyński z nami przygotował. Ogromne podziękowania dla pana Jarosława Kaczyńskiego, dla pana prezydenta - powiedziała wicepremier.

Prezydent podpisał w czwartek rządową nowelizację ustawy, zgodnie z którą prawo do świadczenia 500+ będą miały wszystkie dzieci i nastolatkowie do 18 lat. Wnioski o świadczenie można składać od 1 lipca. Program w nowej odsłonie obejmie 6,8 mln dzieci.

Rozszerzenie programu Rodzina 500+ także na pierwsze i jedyne dziecko to jeden z projektów wchodzących w skład tzw. nowej piątki PiS.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent podpisał nowelizację ws. rozszerzenia programu Rodzina 500+

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 22:21
Prezydent podpisał w czwartek rządową nowelizację ustawy, zgodnie z którą prawo do świadczenia 500+ będą miały wszystkie dzieci i nastolatkowie do 18. roku życia. Wnioski o świadczenie można składać od 1 lipca. Program w nowej odsłonie obejmie 6,8 mln dzieci.
rozwiń zwiń