X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Obchody Święta Straży Granicznej. Prezydent wręczył nominacje generalskie i dziękował za służbę

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 16:11
- Dzięki Straży Granicznej Polska w znakomity sposób realizuje także europejskie zobowiązania i współpracę z Frontexem - powiedział w piątek na centralnych obchodach Święta Straży Granicznej prezydent Andrzej Duda, który wspólnie z szefem MSWiA wręczył nominacje generalskie dla funkcjonariuszy SG. 
Prezydent RP Andrzej Duda i komendant główny Straży Granicznej generał brygady Tomasz Praga
Prezydent RP Andrzej Duda i komendant główny Straży Granicznej generał brygady Tomasz Praga Foto: PAP/Paweł Supernak

- Straż Graniczna jest dziś wspaniałą formacją, która świetnie służy Rzeczypospolitej i Unii Europejskiej, która w znamienity sposób nawiązuje do tradycji - ocenił w piątek podczas centralnych obchodów Święta Straży Granicznej przed Belwederem Andrzej Duda. 

Prezydent podkreślił, że dzięki pracy strażników granicznych strzeżona jest nie tylko granica Polski, ale i Unii Europejskiej. - To dzięki wam w znakomity sposób realizujemy także nasze europejskie zobowiązania i współpracę z Frontexem. Dziękuję, że służycie na granicach Rzeczypospolitej, ale dziękuję także ze wspieracie naszych sojuszników z Unii Europejskiej, że służycie i pomagacie na Węgrzech, we Włoszech i w innych krajach, w tym Macedonii - powiedział prezydent. 

Dodał, że SG dziedziczy chlubne tradycje Korpusu Ochrony Pogranicza, "tradycje tych, którzy z odwagą i niezwykłym bohaterstwem 80 lat temu stanęli do obrony Rzeczypospolitej i zapisali wspaniałe karty naszej historii bohaterstwa polskiego oręża własną krwią".

Prezydent wspólnie z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim wręczyli nominacje generalskie dla funkcjonariuszy SG. Andrzej Duda z okazji święta awansował także Komendanta Głównego SG generała brygady SG Tomasza Pragę na stopień generała dywizji Straży Granicznej.

- Chciałbym te moje słowa gratulacji i podziękowań skierować, także do tych waszych koleżanek i kolegów, którzy w tym momencie pomimo święta strzegą bezpieczeństwa granic Rzeczpospolitej - powiedział Joachim Brudziński.

Dodał, że ilekroć dane mu było rozmawiać, czy to w Brukseli, czy to Strasburgu, czy w innych stolicach z jego odpowiednikami zawsze pod adresem straży granicznej padały słowa uznania i podziękowania. - To powód do olbrzymiej dumy (...) Życzę wszystkim funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom, aby zawsze bezpiecznie i szczęśliwie z tej służby wracali - zwrócił się do zebranych Joachim Brudziński.

Z kolei obecny na uroczystości wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński podkreślił wielką rolę, jaką SG odgrywa w systemie bezpieczeństwa Polski i jej obywateli. - Jesteście naszą chlubą i dumą, tak w Polsce, jak na arenie międzynarodowej, o czym świadczą oceny jakie zyskujecie podczas misji zagranicznych. Nieduża formacja, ale ważne zadanie. 3,5 tys. kilometrów polskich granic, kontrola legalności pobytu cudzoziemców na ternie całej Polski i właśnie misje zagraniczne - podkreślił Jarosław Zieliński.

Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej SG oraz Pododdziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) SG z Nowego Sącza. Pododdział od 11 listopada 2018 roku występuje w umundurowaniu nawiązującym do mundurów Korpusu Ochrony Pogranicza i Straży Granicznej II RP, a zakończyła defilada Pododdziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) SG, Orkiestry Reprezentacyjnej SG i nowo promowanych podporuczników Straży Granicznej.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Interwencja Straży Granicznej. Zatrzymania ws. nielegalnego przekroczenia granicy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 10:34
Straż Graniczna zatrzymała siedmiu Afgańczyków, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-ukraińską tzw. zieloną granicę oraz trzech Polaków, organizatorów tego przekroczenia. Decyzją sądu organizatorzy przerzutu trafili do aresztów. Afgańczycy wrócili na Ukrainę.
rozwiń zwiń