X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Ryszard Legutko: stworzono strategię do walki z Kościołem

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 17:16
– Uderzając w Kościół, jako rzekome siedlisko pedofilii, uderza się jednocześnie w rząd PiS, który rzekomo ma mieć z tym coś wspólnego. Na tym ma polegać strategia opozycji. Jest to ohydne w swoim cynizmie – powiedział prof. Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. – Od wielu lat lewa strona liczy na to, że wreszcie antyklerykalizm przybierze kształty zorganizowane i będzie w Polsce dużą siłą polityczną – dodał.
Audio
  • 18.05.19 Prof. Ryszard Legutko: seksualne wykorzystanie dzieci i młodych jest rzeczą niesłychanie oburzającą.
Prof. Ryszard Legutko
Prof. Ryszard LegutkoFoto: PAP/Grzegorz Momot

Na antenie Polskiego Radia 24 prof. Ryszard Legutko odniósł się do trwającej w polskiej debacie publicznej dyskusji na temat pedofilii, również w Kościele. Temat "wybuchł" po wyemitowaniu filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawiono historie ofiar księży pedofilów. Kandydat PiS w tegorocznych wyborach do europarlamentu skomentował postawę tych polityków opozycji, którzy w opinii prof. Legutki próbują powiązać sprawę pedofilii z rządem Zjednoczonej Prawicy.

d27e7fe4-c890-443e-9fd7-1949eb7abb11.jpg
Rzeczniczka PiS o zachowaniu opozycji: chcieli nie dopuścić do zaostrzenia kar

– Cała ta "jazda", która dokonuje się teraz ze strony opozycji, nie jest prowadzona w interesie ofiar, ani w interesie rozwiązania problemu. Jest częścią stworzonej ad hoc strategii walki z Kościołem przez połączenie Kościół, pedofilia, PiS. Uderzając w Kościół, jako rzekome siedlisko pedofilii, uderza się jednocześnie w rząd, który rzekomo ma mieć z tym coś wspólnego. Na tym ma polegać strategia opozycji. Jest to ohydne w swoim cynizmie – zaznaczył.

"Posłowie opozycji zachowywali się w sposób niezrównoważony"

Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu karnego, która zaostrza kary za przestępstwa dotyczące m.in. pedofilii. W trakcie debaty nad projektem zmian dochodziło do niecodziennych zachowań polityków opozycji. Podczas głosowań część z nich trzymała również w rękach tablice z napisami: "Komisja natychmiast" oraz "Stop pedofilii".

0ab20a91-701c-42bf-83b5-1421599b0f8a.jpg
Prof. Ryszard Legutko: to homoseksualizm jest problemem

– Pojawiły się ruchy antyklerykalne. Uznano, że można zdetonować materiał, który wywoła silne emocje. Udzieliły się one posłom w Sejmie. Zachowywali się w sposób niezrównoważony. Jeden z dziennikarzy mówił o szaleństwie. Wyglądało to tak jakby powariowali. Mamy do czynienia z emocjami zmierzającymi w kierunku politycznego chuligaństwa. Tupanie, krzyki, obraźliwe określenia. Doszło do nieprawdopodobnego widowiska. Od wielu lat lewa strona liczy na to, że wreszcie antyklerykalizm przybierze kształty zorganizowane i będzie w Polsce dużą siłą polityczną. To się jeszcze na szczęście nie udało i mam nadzieję, że się nie uda – wskazał prof. Ryszard Legutko.

"Niektórzy nie potrafią o niczym innym mówić, tyko o księżach i pomstować na Kościół" – stwierdził prof. Legutko. Podkreślił, że w przypadku niektórych osób mamy do czynienia z czystym, zajadłym, histerycznym i wściekłym antyklerykalizmem.

Z prof. Ryszardem Legutko rozmawiał Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 18.05.2019

Godzina emisji: 15.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Kopcińska: kary powinny być surowsze, bo inaczej nie pokonamy pedofilii

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 08:30
- Rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie skutecznie karać osoby, które krzywdzą dzieci. Podczas posiedzenia Rady Ministrów będzie dyskutowana zmiana zaostrzająca kary za pedofilię. Następnie zostaną zaproponowane szczegóły. My nie mówimy, my czynimy - powiedziała Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Bortniczuk: opozycji nie interesują ofiary pedofilii. Celem jest Kościół

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 17:05
– Opozycja chciałby zawęzić temat walki z pedofilią do walki z Kościołem. To pokazuje, jakie intencje są na opozycyjnej stronie sceny politycznej – powiedział Kamil Bortniczuk, poseł Porozumienia. – Jako Zjednoczona Prawica zaostrzamy kary i chcemy skutecznie z pedofilią, z tą patologią i zboczeniem, walczyć – dodał.
rozwiń zwiń