X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zawyżone faktury za spedycję w Polskiej Żegludze Morskiej. Firma straciła 8 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 10:57
Osiem osób zostało oskarżonych o udzielanie i przyjmowanie korzyści majątkowych oraz działanie na szkodę Polskiej Żeglugi Morskiej - poinformowała we wtorek Prokuratura Krajowa. Oskarżonym grozi do 8 lat więzienia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Akt oskarżenia przeciwko ośmiu osobom skierował do sądu zachodniopomorska delegatura Prokuratury Krajowej w Szczecinie - poinformowała we wtorek w komunikacie Prokuratura Krajowa. Jak podano, oskarżonym zarzucono m.in. "udzielanie i przyjmowanie korzyści majątkowych w ramach zorganizowanej grupy przestępczej".

"W toku postępowania prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie ustalił, że oskarżeni w ramach zorganizowanej grupy przestępczej udzielali i przyjmowali korzyści majątkowe" - poinformowała PK. Ponadto, według śledczych, w latach 2007-2014 osoby te dopuściły się popełnienia przestępstw menadżerskich na szkodę Przedsiębiorstwa Państwowego Polskiej Żeglugi Morskiej z siedzibą w Szczecinie i podmiotów zależnych.

Prokurator ustalił, że mechanizm przestępczy polegał m.in. "na uzgadnianym zawyżaniu kwot na fakturach za realizowane usługi spedycyjne o wartość nienależnych korzyści majątkowych, przekazywanych pracownikom ówczesnego Działu Spedycji PŻM PP w zamian za wybór ustalonych podmiotów jako wykonawców zleceń". Łączna kwota przyjętych i udzielonych korzyści majątkowych opiewała na kwotę 8 milionów złotych - podała prokuratura.

W toku śledztwa zabezpieczono od oskarżonych mienie na poczet przyszłych kar i finansowych środków karnych. To m.in. mieszkania, samochody, jachty czy numizmaty. Jak poinformowała PK, zabezpieczono też "cenne obrazy kolekcjonerskie m.in autorstwa Wojciecha Kossaka, Jacka Malczewskiego i Tadeusza Makowskiego". Zabezpieczone mienie ma wartość ponad 3,5 miliona złotych.

Oskarżonym grozi do 8 lat więzienia, a także przepadek korzyści majątkach pochodzących z przestępstwa.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fikcyjna sprzedaż kartonów. Grupa przestępcza wyłudziła 9 mln zł na podatku VAT

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 10:56
Pięć osób usłyszało zarzuty w związku z wyłudzeniem 9 mln zł podatku VAT. Na wniosek prokuratora wobec osoby kierującej zorganizowaną grupą przestępczą zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
rozwiń zwiń