X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: gwarantujemy szybkie dostarczenie środków do gmin dotkniętych powodzią

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 20:07
- Gwarantujemy szybkie dostarczenie środków z budżetu klęsk żywiołowych do gmin dotkniętych powodzią - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w okolicach stopnia wodnego w Łączanach w woj. małopolskim w wywiadzie dla Polsat News.
Premier Mateusz Morawiecki (w środku) i wojewoda małopolski Piotr Ćwik (z lewej) w Czarnochowicach w woj. małopolskim
Premier Mateusz Morawiecki (w środku) i wojewoda małopolski Piotr Ćwik (z lewej) w Czarnochowicach w woj. małopolskimFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Z powodu trwających od wtorku intensywnych opadów deszczu na południu kraju doszło do podtopień. Dla Małopolski, Świętokrzyskiego, Lubelskiego, Podkarpacia i na Dolnym Śląsku wydano ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego, najwyższego stopnia.

strazacy-1200-pap.jpg
Premier o powodzi: wszystkie służby są postawione w stan najwyższej gotowości

Mateusz Morawiecki podkreślił, że sytuacja na południu Polski cały czas jest bardzo niepewna. - Według ostatnich danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opady cały czas mogą być bardzo silne, a to oznacza, że zarówno rzeki z gór będą ostatecznie zrzucały coraz więcej wody do Wisły i także będziemy mieli do czynienia z taką sytuacją, że może nastąpić tzw. "cofka". Wtedy różne tereny mogą być zalane, zarówno zachodnia część Podkarpacia, jak i wschodnia część Małopolski. Z tego względu np. okolice Dąbrowy Tarnowskiej, jak i cały powiat tarnowski, mielecki, są cały czas zagrożone - powiedział szef rządu.

Premier podkreślił, że obecnie wysiłki skupiają się na koordynacji prac służb.

- Przede wszystkim koncentrujemy się na tym, żeby ratować życie ludzi, ratować bezpieczeństwo ludzi - mówił szef rządu, pytany, jakiej pomocy oczekują teraz mieszkańcy południa Polski.

Premier o trwającej akcji ratunkowej

- Bardzo wielu ludzi zostało ewakuowanych. Takie osoby mają zapewnione również miejsca noclegowe, miejsca pobytu. Wielu z nich zdecydowało się mieszkać u znajomych, u rodzin, ale ci, którzy nie mają takich możliwości lub po prostu zdecydowali się na pomoc gmin, powiatów, to oczywiście mają udzielaną taką pomoc - dodał.

pap morawiecki powódz 12000.jpg
Debata Dnia. Działania rządu w związku z powodzią i nawałnicą

Mateusz Morawiecki podkreślił, że w ramach trwającej akcji ratunkowej dokonywane są starania, żeby uratować dobytek osób z obszarów dotkniętych powodzią, a także m.in. zwierzęta. - Wypompowywana jest też woda z piwnic, a domy zabezpieczane są przed wodą dziesiątkami tysięcy worków z piaskiem, wydawanymi z dyspozycji wojewodów - mówił.

Szef rządu ocenił również, że "na wysokości zadania" stają firmy ubezpieczeniowe, zwłaszcza PZU, a także firmy energetyczne, które "starają się przywracać dostawy prądu" tam, gdzie są zalania.

- Także my gwarantujemy z budżetu państwa, z budżetu klęsk żywiołowych, szybkie dostarczenie środków do gmin, do wójtów. Po to, żeby mogła być dystrybucja tych środków doraźnych i żeby pomóc ludziom. Zaraz potem trzeba będzie oczywiście usuwać skutki powodzi, czyli tego kataklizmu, który w szczególności nawiedził Małopolskę i Podkarpacie - oświadczył premier.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Intensywne opady przewidywane na południu Polski. Ostrzeżenia IMGW i RCB

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 13:29
- W ciągu najbliższej doby na południu Polski miejscami może spaść nawet 80 litrów deszczu na metr kwadratowy - poinformowała Małgorzata Maczuga z krakowskiego IMGW. Wciąż aktualne są ostrzeżenia przed opadami deszczu oraz hydrologiczne - dotyczące wzrostu poziomu wód.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik WOT: największa mobilizacja żołnierzy w południowej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 15:16
- Realizujemy działania w najbardziej poszkodowanych rejonach kraju - przekazał rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej ppłk Marek Pietrzak. Dodał, że największa mobilizacja żołnierzy WOT nastąpiła na Śląsku, Podkarpaciu, Suwalszczyźnie i w Małopolsce.
rozwiń zwiń