more_horiz
Wiadomości

Witold Waszczykowski: obrona polskich interesów jest obowiązkiem

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 16:00
- Mamy zdefiniowane interesy i jesteśmy zdeterminowani, żeby ich bronić. Dlatego do Parlamentu Europejskiego idzie tak duża grupa ministrów, z wicepremier Beatą Szydło na czele. Z marszu możemy przystąpić do pracy i nie jest to potrząsanie szabelką. Obrona polskich interesów jest obowiązkiem patriotycznym - mówił w Polskim Radiu 24 były szef MSZ.
Audio
Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski Foto: PR24/AK

Witold Waszczykowski uważa, że są szanse, by PiS wprowadziło do Parlamentu Europejskiego 24-25 posłów. - Jeśli nasi zwolennicy pójdą gremialnie do urn, to wybiorą taką grupę ludzi, która się nie rozbiegnie, nie będzie głosować przeciwko Polsce, za ACTA i dyrektywą mobilności, która bije w naszych przewoźników - powiedział były szef polskiej dyplomacji. 

Podkreślił, że największym sukcesem UE jest wspólny rynek. - Ten rynek jest teraz zagrożony przez protekcjonistyczne żądania, na przykład Francuzów. Chcielibyśmy utrzymać fundusze spójności i dopłaty rolnicze - tłumaczył Waszczykowski.

Wśród priorytetów wymienił również kwestię bezpieczeństwa. - UE jest zagrożona, dookoła mamy pasmo kryzysów, na wschodzie i południu. Chciałbym pracować nad tym, żeby UE utrzymała współpracę z NATO i USA. Nie do przyjęcia jest dla nas myślenie, które panuje w niektórych stolicach europejskich, że Donald Trump jest większym wrogiem niż Władimir Putin - wyjaśniał gość Polskiego Radia 24.

Zwrócił również uwagę na ochronę tożsamości europejskiej. - Ataki na system wartości, rodzinę i Kościół dotarły już do Polski. Jest co robić w Unii Europejskiej. UE się zagubiła, trzeba to skorygować i szukać do tego partnerów oraz koalicji -  zauważył były minister spraw zagranicznych, który jest łódzką "jedynką" PiS w eurowyborach.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji była Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Data emisji: 24.05

Godzina emisji: 15.09

PR24


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem