X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Joanna Lichocka o wygranej PiS w eurowyborach: potwierdza to nasz mandat społeczny

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 21:54
- Osiągnęliśmy dobry wynik wyborczy przy prawie dwukrotnie wyższej frekwencji niż pięć lat temu. To pokazuje, jak wielu Polaków więcej nam zaufało. Jest to dla nas źródło satysfakcji i nadzieja na kolejne wybory - powiedziała w Polskim Radiu Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi programu byli również politycy: Marcin Święcicki (Koalicja Europejska) i Jarosław Sachajko (Kukiz'15).
Audio
  • Wieczór wyborczy w Polskim Radiu. Komentarze polityków
  • Wieczór wyborczy w Polskim Radiu. Komentarze polityków cz. 2
Wieczór wyborczy Polskiego Radia, od lewej: Marcin Święcicki (PO), Joanna Lichocka (PiS), Jarosław Sachajko (Kukiz15) i prowadząca Katarzyna Gójska
Wieczór wyborczy Polskiego Radia, od lewej: Marcin Święcicki (PO), Joanna Lichocka (PiS), Jarosław Sachajko (Kukiz'15) i prowadząca Katarzyna GójskaFoto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio

Według sondażowego badania exit poll przeprowadzonego przez Ipsos zwycięzcą polskich wyborów do Parlamentu Europejskiego zostało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 42,4 proc. Drugie miejsce przypadło Koalicji Europejskiej z wynikiem 39,1 proc. Trzecią lokatę zajmuje Wiosna z wynikiem 6,6 proc. Frekwencja wyniosła 43 proc. 

Joanna Lichocka podkreśliła, że wygrana Prawa i Sprawiedliwości w wyborach potwierdziła mandat społeczny do przeprowadzania zmian w Polsce i silnego reprezentowania polskich interesów w Brukseli. - Warto też zauważyć, że w porównaniu z poprzednimi wyborami bardzo przegrała Platforma Obywatelska, która będzie musiała się podzielić mandatami z partiami koalicyjnymi. Jest to klęska Grzegorza Schetyny i zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego - dodała.

Czytaj więcej
eurowybory-pap-1200.jpg
Exit poll: PiS wygrywa wybory do PE z wynikiem 42,4 proc.

- Chciałbym pogratulować Prawu i Sprawiedliwości. Jest to wyraźne zwycięstwo i poprawa wyniku w stosunku do poprzednich wyborów - powiedział Marcin Święcicki. Poseł ocenił jednak, że Platformie Obywatelskiej dużo głosów odebrał Robert Biedroń. - Jego partia wchodzi do europarlamentu i trochę głosów przeszło na jego stronę. Trzeba przeanalizować wszystkie wyniki i życzyć Prawu i Sprawiedliwości realizacji obietnic - komentował polityk.

Jarosław Sachajko zauważył zaś, że to były pierwsze wybory do Parlamentu Europejskiego dla Kukiz'15. - Wielu Polaków chce jednak wybrać trzecią drogę i w następnych wyborach nasz wynik może być lepszy - mówił. Poseł stwierdził również, że w tych wyborach wielu obywateli mogło głosować po prostu na mniejsze zło. - To jest niebezpieczne, że ludzie nie głosują na tych, których uważają - powiedział gość PR24.

Joanna Lichocka stwierdziła, że wynik Konfederacji powinien budzić niepokój. - Widoczny jest wzrost poparcia dla partii prorosyjskiej w Polsce i trzeba się temu z dużym niepokojem przyjrzeć - powiedziała. Posłanka PiS przypomniała również, że jej ugrupowanie w czasie kampanii wyborczej bardzo mocno akcentowało przywiązanie do Unii Europejskiej. - Do tej pory uważało się, że klasyczny elektorat europejski głosuje na Platformę. Na szczęście to nieprawda. Nasze hasło "Polska sercem Europy" oddawało filozofię myślenia PiS o Europie i o tym, że tam trzeba głosować za Polską - dodała.

Czytaj więcej
sztab-pis-1200-pap.jpg
Exit poll: PiS wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego [RELACJA NA ŻYWO]

- Blok Prawa i Sprawiedliwości jest jednolity. Koalicja Europejska jest zaś od prawa do lewa i jest ona domknięciem Okrągłego Stołu. Widzimy tam tych, którzy walczyli z komunizmem, i tych, którzy utrwalali totalitarny ustrój - zauważył Jarosław Sachajko. Poseł podkreślił również, że Kukiz'15 po wyborach na pewno nie będzie współpracowało z Konfederacją. - Jest to ugrupowanie skrajnie nacjonalistyczne, które jest niebezpieczne dla Polski i dla naszej demokracji. Zupełnie się różnimy od tego, co mówi Konfederacja - komentował.

Marcin Święcicki stwierdził zaś, że "dorobkiem PiS w sprawie budżetu jest to, że Unia pierwszy raz przyjmuje rozporządzenie, które będzie uzależniać przyznanie środków od praworządności". - Jest tak dlatego, że partia rządząca niszczy niezależność sądownictwa - powiedział polityk PO.

Czytaj więcej
jk12.jpg
Wybory do PE. Prezes PiS: rozstrzygający bój będzie jesienią, musimy też zwyciężyć

Gospodarzem programu była Katarzyna Gójska.

Polskie Radio 24/jp

----------------------------

Data emisji: 26.05.2019

Godzina emisji: 21.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Exit poll: PiS może liczyć na 24 mandaty w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 21:01
Według sondażowego badania exit poll przeprowadzonego przez Ipsos, zwycięzcą polskich wyborów do Parlamentu Europejskiego zostało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 42,4 procent. Daje to partii Jarosława Kaczyńskiego 24 mandaty w Parlamencie Europejskim.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ipsos: w Parlamencie Europejskim m.in. Beata Szydło, Patryk Jaki i Joachim Brudziński

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 21:43
Według exit polls przeprowadzonego przez Ipsos, w Parlamencie Europejskim PiS będzie miał 24 mandaty, Koalicja Europejska - 22 mandaty, a Wiosna i Konfederacja - po trzy mandaty. Z list PiS do Parlamentu Europejskiego wejdą m.in. Beata Szydło, Joachim Brudziński i Patryk Jaki. 
rozwiń zwiń