X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

4 czerwca nie będzie wieców politycznych pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 14:00
Nie będzie wieców politycznych, a Plac Solidarności ma być otwarty dla każdego - takie są najważniejsze punkty porozumienia w sprawie gdańskich obchodów 30 rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Takie warunki ustaliła Solidarność z władzami Gdańska oraz Europejskim Centrum Solidarności - mówił w Radiu Gdańsk wiceszef Solidarności Stoczni Gdańskiej Karol Guzikiewicz.
Audio
  • Karol Guzikiewicz: na placu Solidarności nie będzie wieców politycznych (IAR)
Pomnik Poległych Stoczniowców na placu Solidarności w Gdańsku
Pomnik Poległych Stoczniowców na placu Solidarności w GdańskuFoto: Shutterstock.com

4 czerwca władze miasta planowały zorganizowanie okrągłego stołu samorządowców na Placu Solidarności. Okazało się, że prawo do organizacji uroczystości tego dnia w tym miejscu wojewoda pomorski przyznał Solidarności Stoczni Gdańskiej. Ostatecznie, jak mówił Karol Guzikiewicz, udało się dojść do porozumienia. Okrągły stół stanie w pobliżu ECS-u, a nie wokół pomnika. Na Placu nie będzie żadnych wieców politycznych, ani oświadczeń - podkreślił wiceszef Solidarności.

Choć politycy zostali naturalnie zaproszeni i będą uczestniczyć w uroczystości, "pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców, żadne ze środowisk - czy prawicowych i lewicowych - nie będzie miało wystąpień politycznych" - podkreślił Karol Guzikiewicz. 

Dodał, że prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zapewniła, że zrobi wszystko, aby żadne środowisko nie wykorzystywało pomnika do działań politycznych. Wiceszef Solidarności ocenił, że "to jest dobre posunięcie". 

Miejskie obchody Święta Wolności i Solidarności potrwają od 1 do 11 czerwca. 

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Semka: To "Solidarność" ma większe prawo do Placu Solidarności niż prezydent Gdańska

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 16:00
- "Solidarność" ma wyjątkowe, większe od prezydenta Gdańska, prawa do Placu Solidarności - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka. Publicysta "Do Rzeczy"skomentował w ten sposób spór o miejsce obchodów 4 czerwca w Gdańsku. Do sprawy odniósł się również Adam Borowski, szef warszawskiego klubu "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

List Aleksandry Dulkiewicz do wojewody. Chodzi o obchody 4 czerwca

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 17:05
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz skierowała list do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha z prośbą o uchylenie decyzji pozwalającej komisji zakładowej "Solidarność" Stoczni Gdańskiej na przeprowadzenie 4 czerwca cyklicznego zgromadzenia przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców.
rozwiń zwiń