X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fala wezbraniowa na Wiśle. Wicewojewoda mazowiecki: nie ma zagrożenia dla mieszkańców

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 16:15
- Fala wezbraniowa, która spływa Wisłą przez Mazowsze pod koniec tego tygodnia powinna opuścić województwo. Nie ma obecnie bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców - powiedział wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. 
Praski brzeg Wisły w momencie przejścia fali wezbraniowej przez Mazowsze
Praski brzeg Wisły w momencie przejścia fali wezbraniowej przez MazowszeFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

W środę, wraz z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej i Wód Polskich oraz lokalnych samorządów, wizytował on wały przeciwpowodziowe wzdłuż Wisły w Dobrzykowie pod Płockiem.

- Fala wezbraniowa na Wiśle pod koniec tego tygodnia, w weekend, powinna opuścić województwo mazowieckie. Zagrożenia jako takiego, dla bezpieczeństwa mieszkańców, nie przewidujemy. Tego zagrożenia nie ma, pomimo przekroczenia stanów alarmowych o kilkadziesiąt centymetrów  - powiedział wicewojewoda mazowiecki.

Jak zaznaczył, w związku z falą wezbraniową na Wiśle wojewoda mazowiecki oraz wojewódzkie służby zarządzania kryzysowego są w stałym kontakcie m.in. z samorządami i strażą pożarną. Monitorowane są na bieżąco wały i stany wód. - Mam nadzieję, że do żadnych niebezpiecznych zjawisk nie dojdzie - dodał Standowicz.

Wicewojewoda mazowiecki zaapelował do mieszkańców położonych nad Wisłą miejscowości, aby nie traktowali wałów przeciwpowodziowych, "jak tarasów widokowych". - Wisła wysoka, rozlewa się, może to piękny widok, atrakcyjny, przykuwający uwagę, ale bezpieczeństwo przede wszystkim. Pilnujmy głównie dzieci, aby na wały nie wchodziły - powiedział Standowicz.

Wisłą przez Mazowsze spływa z górnego biegu rzeki fala wezbraniowa, której czoło jeszcze we wtorek dotarło w rejon Wyszogrodu i Kępy Polskiej w powiecie płockim. Od wtorku w 7 położonych nad Wisłą gminach powiatu płockiego: Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice i Nowy Duninów obowiązuje do odwołania stan alarmu przeciwpowodziowego. W środę rano pogotowie przeciwpowodziowe wprowadzono w Płocku.

Dobrzyków, znajdujący się na lewym brzegu Wisły, ok. 12 km od Płocka, to miejscowość, której obrona odegrała kluczową rolę w działaniach ratowniczych w czasie powodzi w 2010 r., gdy wezbrana rzeka przerwała wał przeciwpowodziowy w położonych powyżej Świniarach i zalała dwukrotnie - najpierw w maju, a potem w czerwcu - ponad 20 miejscowości w gminach Gąbin i Słubice.

Powódź objęła wówczas obszar o powierzchni ponad 6 tys. ha zamieszkały przez ok. 4 tys. osób. W ramach akcji ratunkowej ewakuowano wtedy ponad 2,5 tys. osób oraz ponad 2,3 tys. zwierząt. Odbudowa zniszczeń, w tym gospodarstw i dróg, trwała ponad dwa lata. 

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

RCB: po burzach z silnym wiatrem strażacy interweniowali 1,5 tys. razy

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 14:26
Po burzach z silnym wiatrem strażacy interweniowali półtora tysiąca razy. W najbardziej krytycznym momencie bez prądu było ponad 4 tys. odbiorców. - Interwencje strażaków polegały głównie na usuwaniu konarów drzew z dróg i szlaków kolejowych, a także na wypompowywaniu wody z piwnic - powiedziała Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń