X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fala kulminacyjna na Wiśle idzie na północ, w Toruniu Wisła powyżej stanu ostrzegawczego

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 06:26
Około 9 rano fala kulminacyjna ma dotrzeć do Torunia. Poziom wody przekroczył tam stan ostrzegawczy, ale jak poinformował hydrolog z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Dariusz Witkowski, w kulminacyjnym momencie nie powinien osiągnąć stanu alarmowego. 
Audio
  • Dariusz Witkowski, IMGW: poziom wód w kulminacyjnym momencie nie powinien osiągnąć stanu alarmowego. (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Marcin Obara

- Poziom wód na wodowskazach powoli wzrasta, lokalnie w Toruniu będzie znajdował się około stanu alarmowego - mówił Dariusz Witkowski.

- W kolejnych miejscowościach wzdłuż dolnego biegu Wisły poziom wód także będzie wzrastał, gdyż ta fala wezbraniowa przemieszcza się do ujścia do Bałtyku, i na wodowskazach będą notowane wzrosty powyżej stanów ostrzegawczych - dodał hydrolog.


Wisła 1200.jpg
Zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych w ulewach. Caritas Polska uruchomił specjalny numer SMS

W Kujawsko-Pomorskiem obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia przed powodzią, hydrolodzy nie wykluczają wprowadzenia trzeciego - najwyższego stopnia. Najwyższy stopień wciąż obowiązuje w Mazowieckiem. Tam stan alarmowy wciąż jest przekroczony na stacji wodowskazowej Kępa Polska.

Z kolei dla Śląska zostało wydane ostrzeżenie pierwszego stopnia. W Śląskiem na odcinku od Krzyżanowic do Raciborza-Miedoni poziom wody podniesie się jeszcze o około jednego metra z możliwością przekroczenia stanu ostrzegawczego.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fala wezbraniowa na Wiśle. Wicewojewoda mazowiecki: nie ma zagrożenia dla mieszkańców

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 16:15
- Fala wezbraniowa, która spływa Wisłą przez Mazowsze pod koniec tego tygodnia powinna opuścić województwo. Nie ma obecnie bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców - powiedział wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W dorzeczu Wisły poziom rzeki przekroczył stany alarmowe w czterech miejscach

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 18:43
Jak poinformował hydrolog z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Dariusz Witkowski, stan alarmowy w środę po południu został przekroczony w Jawiszowicach w powiecie oświęcimskim w Małopolsce. Rano w dorzeczu Wisły były przekroczone trzy stany alarmowe: w Modlinie, Wyszogrodzie i Kępie Polskiej. 
rozwiń zwiń