X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fala wezbraniowa przechodzi przez Płock, w weekend powinna opuścić woj. mazowieckie

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 10:22
Kulminacja fali wezbraniowej na Wiśle przepływa przez Płock. W położonym w górze rzeki Wyszogrodzie poziom wody zaczął się już obniżać, nie odnotowano przecieków i przesiąkania wałów w przeciwpowodziowych. - Fala wezbraniowa w weekend powinna opuścić województwo mazowieckie - mówił wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. 
Wodowskaz na Wiśle na Mazowszu
Wodowskaz na Wiśle na MazowszuFoto: PAP/Marcin Obara

Od wtorku w siedmiu nadwiślańskich gminach powiatu płockiego: Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice i Nowy Duninów obowiązuje do odwołania stan alarmu przeciwpowodziowego. Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje również w Płocku, gdzie został wprowadzony w środę wieczorem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 3. stopnia dla województwa mazowieckiego, poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na Twitterze. 

Fala przechodzi przez Płock

- W tym momencie kulminacja fali wezbraniowej na Wiśle przechodzi przez Płock – powiedział w czwartek rano dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego i spraw obronnych w płockim Urzędzie Miasta Jan Piątkowski. Dodał, iż z uwagi na stopniowe obniżanie się poziomu rzeki w górnym jej biegu, w okolicach Modlina i Wyszogrodu, nie jest wykluczone, że "tendencja spadkowa wody dotrze do Płocka jeszcze w czwartek, w godzinach popołudniowych".


Wisła 1200.jpg
Zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych w ulewach. Caritas Polska uruchomił specjalny numer SMS

Jan Piątkowski przyznał, że w środę wieczorem, gdy ogłaszano w Płocku alarm przeciwpowodziowy, w najbardziej newralgicznym miejscu miasta - w części ul. Gmury, która bezpośrednio sąsiaduje z Wisłą i nie posiada obwałowania - "zaczęła pojawiać się woda, ale na szczęście nie na tyle, żeby podtapiać domostwa".

Na pobliskich wodowskazach w czwartek rano poziom Wisły osiągnął tam 326 cm przy stanie alarmowym 278 – wodowskaz Grabówka, a na wodowskazie Borowiczki 358 cm przy stanie alarmowym 340 cm.

Sytuacja w okolicach Wyszogrodu stabilizuje się

Jak poinformował kierownik biura spraw obronnych i zarządzania kryzysowego w starostwie w Płocku Jan Jerzy Ryś, sytuacja na Wiśle w okolicach Wyszogrodu i Kępy Polskiej stabilizuje się.

- W tym rejonie praktycznie kończy się przechodzenie fali wezbraniowej na Wiśle, ponieważ już od godzin nocnych notujemy spadki poziomu wody. W Wyszogrodzie w czwartek rano poziom rzeki obniżył się do 629 cm przy stanie alarmowym 550 cm. Jest to o 8 cm niżej od najwyższego wskazania, jaki Wisła osiągnęła tam wczoraj, czyli 637 cm – powiedział Jan Ryś.


bulwary wiślane 1200.jpg
Fala wezbraniowa na Wiśle. Wicewojewoda mazowiecki: nie ma zagrożenia dla mieszkańców

Dodał, iż w Kępie Polskiej notowane są obecnie wahania poziomu rzeki. - Poziom Wisły waha się tam mniej więcej o 2 cm poniżej stanu kulminacyjnego, który wynosił 592 cm przy stanie alarmowym 500 cm - zaznaczył.

Fala kulminacyjna przeszła spokojnie

Kierownik biura spraw obronnych i zarządzania kryzysowego w starostwie w Płocku podkreślił, iż w czasie przechodzenia fali wezbraniowej na Wiśle przez ten powiat "nie odnotowano przecieków i podsiąkania wałów przeciwpowodziowych". - Można powiedzieć, że kulminacja na rzece spokojnie przeszła przez nasz teren – dodał Jan Ryś.

W środę po południu wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz wraz z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej, Wód Polskich i lokalnych samorządów wizytował wały przeciwpowodziowe wzdłuż Wisły w Dobrzykowie pod Płockiem.

- Fala wezbraniowa na Wiśle pod koniec tego tygodnia, w weekend, powinna opuścić województwo mazowieckie. Zagrożenia jako takiego, dla bezpieczeństwa mieszkańców, nie przewidujemy. Tego zagrożenia nie ma, pomimo przekroczenia stanów alarmowych o kilkadziesiąt centymetrów – mówił w środę wicewojewoda mazowiecki. 


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fala wezbraniowa na Mazowszu, na południu kraju znów opady [TRANSMISJA]

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 12:30
Według prognoz w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej zostanie przekroczony stan alarmowy. Kulminacja fali wezbraniowej aktualnie przechodzi przez profil wodowskazowy Gusin - podał Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie. Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zapewnił, że wszystkie służby odpowiedzialne za zabezpieczenie przed powodzią są przygotowane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fala wezbraniowa na Wiśle. Wicewojewoda mazowiecki: nie ma zagrożenia dla mieszkańców

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 16:15
- Fala wezbraniowa, która spływa Wisłą przez Mazowsze pod koniec tego tygodnia powinna opuścić województwo. Nie ma obecnie bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców - powiedział wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W dorzeczu Wisły poziom rzeki przekroczył stany alarmowe w czterech miejscach

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 18:43
Jak poinformował hydrolog z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Dariusz Witkowski, stan alarmowy w środę po południu został przekroczony w Jawiszowicach w powiecie oświęcimskim w Małopolsce. Rano w dorzeczu Wisły były przekroczone trzy stany alarmowe: w Modlinie, Wyszogrodzie i Kępie Polskiej. 
rozwiń zwiń