X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Atak w szkole w Wawrze. Sąd otrzymał zażalenie matki Emila B.

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 13:54
Do sądu wpłynęło zażalenie matki Emila B., który śmiertelnie ranił nożem swojego kolegę w szkole w Wawrze - poinformował rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga Marcin Kołakowski. Dodał, że lada dzień do sądu trafią również wyniki badań toksykologicznych 15-latka.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W ubiegłym tygodniu Kołakowski poinformował, że do sądu wpłynęło zażalenie na decyzję o przekazaniu prokuraturze sprawy Emila B. W piątek przekazał on, że zażalenie złożyła także matka chłopaka.

- W sprawie Emila B. do tej pory wpłynęły dwa zażalenia. Jedno obrońcy i tutaj braki formalne zostały przez pełnomocnika usunięte. Drugie to zażalenie matki Emila B., które również miało braki formalne. Matka Emila B. została wezwana do ich usunięcia - powiedział rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga Marcin Kołakowski.

Lada dzień do sądu ma też trafić opinia toksykologiczna w tej sprawie. Jak podawały media Emil B. w momencie ataku mógł być pod wpływem amfetaminy. - Sąd zdecyduje, który podmiot będzie prowadził to postępowanie, dlatego nie będziemy ujawniać treści tej opinii - powiedział Kołakowski.

W sprawie zabójstwa w szkole na Wawrze zatrzymano dotychczas łącznie pięć osób - Emila B. i czworo innych nieletnich. Wszyscy zostali umieszczeni w schroniskach. - Każda z tych osób znajduje się w innej placówce, nie mają ze sobą kontaktu - informował Kołakowski.

16-letni Kuba zmarł w piątek 10 maja po tym, jak w szkole im. Króla Maciusia I w warszawskim Wawrze zaatakował go nożem inny uczeń - piętnastoletni Emil B. Zadał on 16-latkowi sześć ciosów nożem. Sprawę zabójstwa wyjaśnia prokuratura i specjalna grupa powołana w Komendzie Stołecznej Policji. Uroczystości pogrzebowe zmarłego ucznia odbyły się 16 maja na Muzułmańskim Cmentarzu Tatarskim.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak