X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prognoza IMGW: zagrożenie w Pomorskiem, wezbrania na Odrze

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 20:50
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wprowadził drugi stopień zagrożenia hydrologicznego na Pomorzu, woda może przekroczyć stan ostrzegawczy na dolnej Wiśle i w ujściu rzeki. W najbliższych dniach wezbrania wystąpią również w dolnym biegu Odry. "To bardzo groźny żywioł" - podkreślono w komunikacie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej kulminacja fali wezbraniowej nad ranem w piątek przeszła przez Toruń, następnie przemieściła się w kierunku Bydgoszczy. W sobotę fala wystąpi w Chełmnie i Grudziądzu, a w poniedziałek - przy przekroczonych stanach ostrzegawczych i około alarmowych w Gdańsku Przegalinie - przedłużona fala ujdzie do Morza Bałtyckiego.


Wisła 1200.jpg
Zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych w ulewach. Caritas Polska uruchomił specjalny numer SMS

W związku z przechodzeniem fali wezbraniowej, IMGW wydał ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla województwa pomorskiego. Przewiduje się, że w ujściowym odcinku Wisły stan wód wzrośnie powyżej stanów ostrzegawczych, a w Przegalinie - powyżej stanów alarmowych. Ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku do godziny 8.00. Instytut odradza zbliżanie się do rzek. 

Na dopływach Wisły prognozowane są spadki, a także wahania stanu wody związane m.in. z przemieszczaniem się wód opadowych. Według prognoz, wzrosty mogą wystąpić jedynie na karpackich dopływach Wisły ze względu na możliwe opady deszczu.

Fala kulminacyjna przechodzi przez Odrę

Kulminacja wezbrania na Odrze przeszła w piątek przez Słubice. Według Instytutu stan wody będzie rósł w Kostrzynie Nad Odrą, a w kolejnych dniach - na całej dolnej Odrze.

Niewielkie wzrosty i wahania stanów wody prognozuje się na górnej i środkowej Odrze. Stany wody dopływów tego odcinka rzeki na ogół będą opadały, a wzrosty możliwe są jedynie w lewostronnych dopływach górnej Odry.

IMGW apeluje o zachowanie ostrożności w najbliższych dniach - zwłaszcza, kiedy wezbranie będzie się przemieszczać dolną Wisłą i dolną Odrą. "Osoby, które zbliżają się do brzegów tych rzek, muszą pamiętać, że jest to bardzo groźny żywioł, i lepiej nie zbliżać się do wody i nie wchodzić na wały przeciwpowodziowe" - podkreślono w komunikacie.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fala wezbraniowa przechodzi przez Płock, w weekend powinna opuścić woj. mazowieckie

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 10:22
Kulminacja fali wezbraniowej na Wiśle przepływa przez Płock. W położonym w górze rzeki Wyszogrodzie poziom wody zaczął się już obniżać, nie odnotowano przecieków i przesiąkania wałów w przeciwpowodziowych. - Fala wezbraniowa w weekend powinna opuścić województwo mazowieckie - mówił wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrasta poziom wody na środkowych odcinkach Wisły i Odry. Apel IMGW

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 16:49
W najbliższych dniach wezbranie wody będzie się przemieszczało środkową Wisłą i środkową Odrą - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu rzek.
rozwiń zwiń