X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Pomorskie: fala wezbraniowa na Wiśle przechodzi przez ujściowy odcinek rzeki

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 12:01
Fala wezbraniowa na Wiśle dotarła w niedzielę rano do ujściowego odcinka rzeki. Wszystkie wodowskazy, zlokalizowane na tym odcinku, wskazują, że poziom wody przekracza stany ostrzegawcze. W Przegalinie został przekroczony też stan alarmowy.
Ujście Wisły
Ujście WisłyFoto: PAP/Marek Angiel

Z informacji zebranych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK) w Gdańsku wynika, że w niedzielę rano w Tczewie poziom wód Wisły wynosił 805 cm (przy stanie ostrzegawczym 700 cm i alarmowym – 820 cm). Z kolei w Przegalinie woda w tej rzece osiągnęła poziom 719 cm (przy stanie ostrzegawczym 650 cm i alarmowym – 700 cm), a w Świbnie znajdującym się najbliżej ujścia rzeki do Zatoki Gdańskiej – poziom 634 cm (przy stanie ostrzegawczym 600 cm i alarmowym – 680 cm).

Dyżurny WCZK Mirosław Haponiuk poinformował PAP, że – mimo wysokiego stanu wody w Wiśle, na jej pobrzeżach nie zanotowano żadnych podtopień czy innych niepokojących zdarzeń. - Woda spokojnie spływa do Zatoki Gdańskiej – powiedział PAP Haponiuk.

Dodał, że według aktualnych prognoz, do 4 czerwca wezbrana woda powinna ujść do Zatoki Gdańskiej na tyle, że na całym pomorskim odcinku Wisły woda osiągnie poziom poniżej stanów ostrzegawczych.

Duże wezbranie wód w Wiśle to efekt intensywnych opadów deszczu, które miały miejsce na południu Polski w drugiej połowie maja. Fala wezbraniowa sukcesywnie przemieszcza się korytem rzeki.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prognoza IMGW: zagrożenie w Pomorskiem, wezbrania na Odrze

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 20:50
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wprowadził drugi stopień zagrożenia hydrologicznego na Pomorzu, woda może przekroczyć stan ostrzegawczy na dolnej Wiśle i w ujściu rzeki. W najbliższych dniach wezbrania wystąpią również w dolnym biegu Odry. "To bardzo groźny żywioł" - podkreślono w komunikacie.
rozwiń zwiń