X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Media: zlecił podłożenie bomby pod samochód Zbigniewa Ziobro

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 08:00
Oprócz pozbycia się Zbigniewa Ziobro, który stanął na przeszkodzie nielegalnym interesom, Jan S. miał planować zemstę także na trzech policjantach, którzy rozbili jego grupę przestępczą - informuje "Rzeczpospolita". Z kolei "Super Express" donosi, że Jan S. zlecił podłożenie bomby pod samochód ministra sprawiedliwości.
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew ZiobroFoto: PAP/Radek Pietruszka

"Jan S. został zatrzymany w listopadzie w Holandii. Trafił nawet do aresztu. Wydawało się, że ekstradycja do Polski jest tylko kwestią czasu. Ale po kilkunastu dniach zawieszono areszt, a rozprawę w jego sprawie odroczono do marca" - pisze "Super Express". Zdaniem rozmówcy gazety po wyjściu z aresztu S. "miał zlecić zabójstwo ministra".

Jak czytamy, "to wtedy, przez jeden z komunikatorów internetowych, otrzymał informację o tym, że resort Ziobry zaostrza kary za handel dopalaczami". "Król dopalaczy zlecił »Chemikowi«, aby podłożył bombę pod samochód ministra sprawiedliwości" - pisze gazeta. "Zaoferował za to 100 000 zł, w tym 10 000 zł zaliczki. Wiedział, że »Chemik« potrafi skonstruować bombę" - powiedział w rozmowie z "SE" informator. "Kiedy »Chemik« odmówił, »król dopalaczy« zaczął mu grozić" - czytamy.

"Jan S. miał zlecić wyeliminowanie trzech policjantów"

"Łącznie dziesięć zarzutów dotyczących podżegania do zabójstwa i stosowania gróźb karalnych zawiera europejski nakaz aresztowania wobec Jana S., bossa w dopalaczowej branży, wydany w maju przez wrocławski sąd" - czytamy z kolei w "Rzeczpospolitej".

Jak podaje dziennik, zgodnie z informacjami prokuratury poszukiwany w całej Europie 28-letni S. chciał usunąć ze swojej drogi wszystkich, którzy udaremnili lewy biznes, przynoszący gangowi zyski rzędu miliona złotych miesięcznie. "Rz" przypomina, że kilka dni temu ujawniła szczegóły śledztwa w sprawie "zlecenia na Ziobrę" i jednego z prokuratorów, do których zabójstwa miał nakłaniać S.

"W podobny sposób miał on zlecić wyeliminowanie trzech policjantów, którzy rozpracowali i skutecznie rozbili dopalaczowy gang. Z decyzji sądu o ENA wynika, że Jan S. nakłaniał »kilera« (chemika z jego gangu) do zabójstwa trzech funkcjonariuszy policji, wskazując mu użycie do tego celu m.in. »substancji powodujących zawał serca oraz zapaść krążeniową«" - czytamy dalej.

Z informacji dziennika wynika ponadto, że S. próbował ustalać adresy policjantów tropiących jego interesy, a wiele wskazuje na to, że służyć miał do tego "patent" z wysyłaniem przesyłek na nazwiska funkcjonariuszy. Odebranie przesyłek miało ustalić, gdzie mieszkają poszczególni policjanci.

Skala rozmachu, z jaką działał gang, w którym Jan S. miał pełnić kluczową rolę, sięgała poza granice kraju. Dopalacze sprzedawane poprzez sklep S. kupiło w ciągu kilku lat 16 tys. osób.

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Szewczak (PiS): Zbigniew Ziobro nadepnął na odcisk wpływowym grupom przestępczym

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 10:30
- Zbigniew Ziobro naprawdę podejmuje wielkie wyzwania. Przecież to nie tylko kwestie walki z pedofilią czy zmian w Kodeksie karnym - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Szewczak. Poseł Prawa i Sprawiedliwości wskazał na "mafie różnego rodzaju", z którymi walczy minister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z. Ziobro o podejrzeniu zamachu na swoje życie: nie wystraszycie nas

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 13:32
- Bandytom mówimy jedno: nie wystraszycie nas, sprawiedliwość was dopadnie - oświadczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do doniesień o zleceniu zamachu na jego życie. Dodał, że zlecenie to dowodzi zasadności bezkompromisowej walki z bandytami. Do sprawy odnieśli się goście Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miał zlecić zabójstwo Zbigniewa Ziobro. Wiceminister sprawiedliwości: cała Europa szuka Jana S.

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 18:28
- To szokująca informacja dla społeczeństwa. Wiemy, że ta osoba jest poszukiwana - tak o doniesieniach o zleceniu zamachu na życie Zbigniewa Ziobry mówił w "Pulsie Trójki" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Ziobro: w sprawie 28-letniego Jana S. toczą się dwa śledztwa

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 23:23
- Toczą się dwa śledztwa dotyczące Jana S.: jedno dotyczy biznesu dopalaczowego, a drugie podżegania do zabójstwa prokuratora prowadzącego sprawę oraz prokuratora generalnego - poinformował minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro w TVP Info.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Ziobro: przygotowujemy dodatkowy "prezent" dla bandytów

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 06:38
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro powiedział, że resort pracuje nad zmianami w prawie, które mają doprowadzić do dłuższego pobytu w więzieniach przy najcięższych przestępstwach.
rozwiń zwiń