X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Grupa przestępcza wyłudzała VAT przy obrocie elektroniką. Zatrzymania ABW

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 16:13
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dwie osoby, które miały brać udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała na celu wyłudzanie VAT przy obrocie elektroniką - dowiedziała się PAP. Wcześniej zatrzymano cztery osoby z tej grupy. 
Funkcjonariusze ABW, zdjęcie ilustracyjne
Funkcjonariusze ABW, zdjęcie ilustracyjneFoto: ABW

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że do zatrzymań doszło na terenie woj. lubelskiego w czwartek 30 maja. - Agenci ABW współpracowali z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Zamościu - zaznaczył. Według śledczych zatrzymani przez ABW wystawiali poświadczające nieprawdę faktury VAT, które pozwalały na zmniejszone naliczanie podatków i wyłudzenia zwrotu VAT - wynika z informacji PAP. 

Stanisław Żaryn zaznaczył, że zatrzymani zostali doprowadzeni do nadzorującej śledztwo Prokuratury Regionalnej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa i doprowadzenia Skarbu Państwa do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości. Ze względu na skalę wyłudzeń podatkowych za takie przestępstwa grozi im od 5 do 25 lat więzienia. 

Rzecznik podał, że na wniosek prokuratury lubelski sąd rejonowy aresztował obu zatrzymanych przez ABW. 

- W sprawie wydano postanowienie o zabezpieczeniu mienia - majątku, co do którego zaistniało podejrzenie, że został nabyty ze środków pochodzących z przestępstwa. Dotyczy to zarówno obecnie zatrzymanych, jak i czterech osób, które wcześniej zatrzymano w tej sprawie - podał Stanisław Żaryn. 

Zaznaczył, że ta sprawa nadal się rozwija.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak