X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Burza z ulewnym deszczem w Gorzowie Wlkp. Woda wdarła się do budynków

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 14:16
- Podczas czwartkowej burzy z ulewnym deszczem w Gorzowie Wlkp. ucierpiało około 40 budynków. Głównie zostały zalane ich piwnice. Woda wdarła się m.in. do archiwum magistratu, dwóch szkół i przedszkola - poinformował rzecznik gorzowskiego magistratu Wiesław Ciepiela.
Podczas czwartkowej burzy w Gorzowie w ciągu godziny spadło 40,9 mm deszczu
Podczas czwartkowej burzy w Gorzowie w ciągu godziny spadło 40,9 mm deszczuFoto: YouTube/gorzowianin.com

- Straty są szacowane, wymaga to udziału likwidatorów szkód i przedstawicieli ubezpieczycieli. Wyniki szacowań będą znane za kilka dni. Obecnie trwa usuwanie szkód - powiedział Ciepiela.

W piątek w mieście nie ma już praktycznie śladu po burzy, która przeszła nad nim dzień wcześniej. Wyjątkiem są duże ilości piasku i żwiru naniesione przez wodę na niektóre ulice i skrzyżowania.

W czwartkowe popołudnie burzy towarzyszył ulewny deszcz i w niżej położonych punktach miasta szybko zaczęły się zbierać duże ilości wody. Rozległe i dość głębokie kałuże utworzyły się m.in. na ul. Borowskiego, Jagiełły, 11 Listopada, rondach Górczyńskim i Niepodległości. Przez pewien czas ruch drogowy w wielu częściach miasta był utrudniony.

Woda wdarła się również do wielu niżej położonych budynków, zalewając ich piwnice. W miejscach, gdzie wystąpiły najpoważniejsze podtopienia, strażacy wypompowywali wodę.

Według danych IMGW przekazanych przez Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Lubuskiego podczas czwartkowej burzy w Gorzowie w ciągu godziny spadło 40,9 mm deszczu.

Jak poinformował w piątek oficer dyżurny lubuskiej straży pożarnej, w związku z burzami w całym regionie strażacy interweniowali 136 razy, w tym w pow. gorzowskim 115 razy. Najwięcej pracy mieli w samym Gorzowie i okolicznych miejscowościach, głównie Chwalęcicach i Kłodawie. W zdecydowanej większości chodziło o wypompowanie wody z zalanych ulic i budynków.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opady deszczu i silny wiatr. Ponad 400 interwencji strażaków

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 09:47
- W czwartek w związku z opadami deszczu i wiatrem strażacy interweniowali 405 razy, najczęściej na Podkarpaciu. W piątek strażacy wyjeżdżali na razie 88 razy, najczęściej na Lubelszczyźnie - powiedział rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.
rozwiń zwiń