X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

CBA zatrzymało b. dyrektora i kierownika Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 08:56
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego dyrektora Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu i obecnego kierownika w tym sądzie - dowiedziała się PAP. W latach 2016-2017 były dyrektor miał wydać blisko 2 mln zł z naruszeniem prawa. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: CBA/ materiały dla mediów

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski potwierdził, że zatrzymań dokonali agenci z wrocławskiej delegatury Biura. 

- Były szef sądu i pracujący tam nadal kierownik oddziału kadr mieli, według ustaleń śledztwa, zawierać umowy cywilnoprawne wbrew obowiązującym przepisom - powiedział Brodowski. - W toku śledztwa ustalono, że były dyrektor w latach 2016-2017, naruszając prawo, wydał blisko 2 mln zł - dodał. 
Według śledczych były dyrektor miał zawierać z pracownikami sądu odrębne umowy cywilnoprawne na wykonanie usług, które faktycznie mieściły się w ich zakresie obowiązków lub innych osób w nim zatrudnionych. 

- Wszystko odbywało się z pominięciem procedury udzielania zamówienia publicznego oraz wbrew wewnętrznym regulacjom - zaznaczył Brodowski. 
Bezprawnie zlecone i dodatkowo płatne usługi miały dotyczyć m.in. przygotowania projektu regulaminu pracy Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, usystematyzowania dokumentacji czy obsługi funkcjonowania Zintegrowanego Systemu Rachunkowości i Zarządzania Kadrami w sądzie. 

Brodowski powiedział, że zatrzymani trafią do nadzorującej śledztwo CBA Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Tam powinni usłyszeć zarzuty.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak