X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kodeks karny, Karta nauczyciela i projekty energetyczne. Dziś Sejm zaczyna trzydniowe obrady

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 07:08
Podczas trzydniowego posiedzenia Sejmu posłowie wybiorą między innymi nowego wicemarszałka izby. Ma to związek z wyborem Beaty Mazurek do Parlamentu Europejskiego. Kandydatką na to stanowisko jest Małgorzata Gosiewska. Sejm zajmie się też poprawkami do nowelizacji Kodeksu karnego, Kartą nauczyciela i projektami energetycznymi.  
Audio
  • Marcin Warchoł o nowelizacji Kodeksu karnego (IAR)
  • Sejm zajmie się poprawkami Senatu do nowelizacji Kodeksu karnego. Relacja Jolanty Turkowskiej (IAR)
  • W Sejmie m.in. projekty energetyczne i Karta Nauczyciela. Relacja Małgorzaty Naukowicz (IAR)
Sejm RP
Sejm RPFoto: Shutterstock

Na początku posiedzenia odbędzie się ślubowanie kilkunastu nowych posłów. Ma to też związek z tym, że dotychczasowi parlamentarzyści objęli mandaty w europarlamencie. 

We wstępnym porządku obrad jest też projekt uchwały autorstwa prezydium Sejmu dotyczący 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Sejmie i Senacie. Ma on być przyjęty przez aklamację. 

Poprawki Senatu

Sejm zajmie się ponadto poprawkami Senatu do nowelizacji Kodeksu karnego. Dotyczą między innymi artykułu 212 i kary bezwzględnego dożywocia. Członkowie komisji ustawodawczej nie rekomendowali jedynie poprawki dotyczącej daty wejścia w życie zmian w przepisach.

Uwagi wniosło biuro legislacyjne Sejmu. Obecny na posiedzeniu komisji wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł ocenił, że to "kwestia gry słów". - Czy mówimy "w terminie", czy "po terminie", różnego rodzaju są interpretacje, spór między ekspertami z biura legislacyjnego Senatu i Sejmu. To są kwestie techniczne. Zdecydowaliśmy, że skoro jesteśmy w Sejmie, to przyjmiemy interpretację taką, jaką eksperci z biura legislacyjnego nam sugerują - wyjaśnił Marcin Warchoł. 

Według harmonogramu Sejm powinien zająć się poprawkami Senatu w piątek.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Ziobro: przygotowujemy dodatkowy "prezent" dla bandytów

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 06:38
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro powiedział, że resort pracuje nad zmianami w prawie, które mają doprowadzić do dłuższego pobytu w więzieniach przy najcięższych przestępstwach.
rozwiń zwiń