X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Były funkcjonariusz ZOMO pozostanie w areszcie do 6 lipca

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 14:24
Były funkcjonariusz ZOMO Roman S. pozostanie w areszcie do 6 lipca - taką decyzję podjął katowicki sąd rejonowy. Mężczyzna zdaniem śledczych z IPN miał strzelać do górników z kopalni Wujek. 
Roman S. były funkcjonariusz MO, podejrzany o strzelanie 16 grudnia 1981 r. do protestujących górników kopalni Wujek doprowadzony, 12 bm. do Sądu Rejonowego w Katowicach, który zadecyduje o jego aresztowaniu
Roman S. były funkcjonariusz MO, podejrzany o strzelanie 16 grudnia 1981 r. do protestujących górników kopalni "Wujek" doprowadzony, 12 bm. do Sądu Rejonowego w Katowicach, który zadecyduje o jego aresztowaniuFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Prokuratura wystąpiła o areszt na 3 miesiące. Na sali sądowej był obecny podejrzany. Katowicki IPN przedstawił mu zarzut dopuszczenia się zbrodni komunistycznej stanowiącej zbrodnię przeciwko ludzkości. Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i odmówił składania wyjaśnień. 

W czasie pacyfikacji kopalni Wujek w 1981 roku zginęło 9 górników. Romanowi S. może grozić do 10 lat więzienia. Mężczyzna został zatrzymany w Chorwacji. 

dcz

Zobacz więcej na temat: POLSKA IPN kopalnia Wujek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak