X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier do funkcjonariuszy SOP: wasza obecność to gwarancja i synonim bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 14:41
- Wasza obecność to dla osoby ochranianej gwarancja i synonim bezpieczeństwa - napisał premier w liście do funkcjonariuszy SOP odczytanym podczas uroczystości związanych ze świętem tej formacji przez szefa KPRM Michała Dworczyka.
Uroczysta promocja funkcjonariuszy SOP podczas obchodów święta Służby Ochrony Państwa
Uroczysta promocja funkcjonariuszy SOP podczas obchodów święta Służby Ochrony PaństwaFoto: PAP/Marcin Obara

Mateusz Morawiecki w liście do funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa napisał, że jest to "jedna z kluczowych formacji stojących na straży naszego bezpieczeństwa". Podkreślił, że obecność SOP "to dla osoby ochranianej gwarancja i synonim bezpieczeństwa".

"Dzięki wam, drodzy funkcjonariusze, najważniejsze osoby w państwie mogą pełnić swoje obowiązki w sposób skuteczny i sprawny. Znam przecież wasz profesjonalizm z pierwszej ręki. Mam zaszczyt codziennie obserwować waszą służbę, wiem więc, że w każdej sytuacji można na was polegać" - napisał Morawiecki.

Szef rządu przypomniał, że dzień, w którym obchodzone jest święto SOP, upamiętnia powołanie w 1924 roku Brygady Ochronnej, która powstała po tragicznej śmierci prezydenta Gabriela Narutowicza (16 grudnia 1922 roku - przyp. red.).

Premier pogratulował także wszystkim funkcjonariuszom odznaczonym i mianowanym na pierwszy stopień oficerski.

Mateusz Morawiecki życzenia dla formacji przekazał także na Twitterze. "Wszystkim funkcjonariuszom @SOP_GOV_PL z okazji ich święta życzę satysfakcji z pełnionych obowiązków, nowych wyzwań na ścieżce zawodowej i awansów na wyższe stopnie. Dziękuję Wam za odwagę i profesjonalizm w codziennej służbie Ojczyźnie w kraju i poza jego granicami" - napisał.

Funkcjonariuszom SOP podziękował także prezydent Andrzej Duda. List w jego imieniu odczytał zastępca szefa BBN, minister Dariusz Gwizdała. "Wstępując w szeregi Służby Ochrony Państwa, wybrali państwo trudną drogę, wymagającą profesjonalnego przygotowania zawodowego i gotowości do poświęceń" - napisał prezydent.

Przypomniał, że SOP "kontynuuje chlubne tradycje Brygady Ochronnej powstałej przed 95 laty". Dodał, że wraz z odrodzeniem suwerennej Polski Polacy "stanęli przed koniecznością budowy nowych struktur odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa".

"Decyzja o utworzeniu formacji mającej chronić prezydenta Rzeczypospolitej miała doniosłe znaczenie szczególnie w kontekście wcześniejszej tragicznej śmierci prezydenta Gabriela Narutowicza" - zaznaczył Andrzej Duda.

Dodał, że obchodzone w dniu powołania Brygady Ochronnej święto SOP przypomina o "zaszczytnym obowiązku wykonywania zadań z najwyższą starannością i oddaniem".

"To w państwa ręce powierza się bezpieczeństwo, zdrowie, a nawet życie osób piastujących najwyższe urzędy w Rzeczypospolitej oraz ochronę kluczowych obiektów państwowych" - powiedział.

Prezydent podziękował funkcjonariuszom SOP oraz pracownikom cywilnym służby. Złożył także gratulacje funkcjonariuszom promowanym na pierwszy stopień oficerski SOP oraz wszystkim odznaczonym.

Szefowa MSWiA Elżbieta Witek, zwracając się do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy formacji, podkreśliła, że na co dzień biorą na siebie odpowiedzialność zapewnienia bezpieczeństwa najważniejszym osobom w państwie, a także obiektom rządowym. - To trudna służba, bardzo wymagająca. Wymaga od was ciągłego szkolenia się, wymaga od was doświadczenia, sprawności, gotowości, ale także dużej odporności na stres - powiedziała.

Minister podziękowała funkcjonariuszom SOP za codzienną służbę i gotowość do narażania się w trudnych sytuacjach. Jej zdaniem zgodnie z charakterem służby formacji jej funkcjonariusze pozostają w cieniu. - Ale pamiętajcie, że Służba Ochrony Państwa jest ważną formacją wśród sił, które zapewniają bezpieczeństwo naszemu państwu - podkreśliła.

Mówiąc o nowo przyjętych funkcjonariuszach, Witek wskazała, że poprzez trudną drogę rekrutacji znaleźli się w gronie najlepszych. - Bądźcie z tego dumni, ale pamiętajcie, że od dnia dzisiejszego ciąży na was odpowiedzialność ochrony życia i zdrowia najważniejszych osób w państwie. Państwu polskiemu służycie - powiedziała.

Dodała, że od sposobu, w jaki wypełniają swoje obowiązki, zależy prestiż naszego państwa. - Chciałabym i myślę, że wszyscy życzylibyśmy sobie, żeby był on na jak najwyższym poziomie - podkreśliła minister.

Szefowa MSWiA mówiła także o promocji na pierwszy stopień oficerski niektórych funkcjonariuszy. - To wielkie wyróżnienie być oficerem, ale to jednocześnie dowód na to, że wcześniej znakomicie radziliście sobie ze wszystkimi obowiązkami, z jakimi przyszło wam się spotykać w waszej codziennie służbie. Zdaliście ten egzamin - zaznaczyła.

Pogratulowała wszystkim wyróżnionym i awansowanym. - Dziękuję także rodzinom, bo bez ich wsparcia, codziennego wsparcia, ta służba, która czasami bywa bardzo ciężka, byłaby jeszcze bardziej uciążliwa - powiedziała.

Minister zapewniła, że rząd PiS - jak mówiła - w dalszym ciągu będzie wspierał SOP, podobnie jak wszystkie inne służby mundurowe, które odpowiadają za bezpieczeństwo kraju.


paw/
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Witek do nowego szefa SOP: rozpoczynamy swoją misję wspólnie

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 13:00
- Rozpoczynamy swoją misję wspólnie - ja w MSWiA, pan Komendant w Służbie Ochrony Państwa - powiedziała podczas uroczystości wprowadzenia nowego komendanta SOP majora Pawła Olszewskiego szefowa resortu Elżbieta Witek.
rozwiń zwiń