X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sławomir Neumann: w czwartek zjednoczenie klubów PO-KO i Nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 16:55
- W czwartek po południu ma dojść do zjednoczenia klubów Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej i Nowoczesnej - poinformował szef klubu PO-KO Sławomir Neumann. Dwóch posłów - Radosław Lubczyk i Marek Ruciński - nie chce dołączyć do klubu PO-KO, mają zostać posłami niezrzeszonymi.
Politycy Platformy Obywatelskiej na sali sejmowej
Politycy Platformy Obywatelskiej na sali sejmowejFoto: PAP/Radek Pietruszka

W sobotę na wspólnym posiedzeniu rady krajowe: PO i Nowoczesnej wezwały do połączenia klubów parlamentarnych obu ugrupowań, a także budowy "jak najszerszego, prodemokratycznego bloku na wybory parlamentarne".

Jak poinformował szef klubu PO-KO Sławomir Neumann, do zjednoczenia klubów PO-KO i Nowoczesnej ma dojść w czwartek po południu. W środę wieczorem - według informacji PAP - ma się odbyć posiedzenie klubu Nowoczesnej, na którym mają zapaść ostateczne decyzje dotyczące przejścia posłów tej partii do klubu PO-KO.

W środę Nowoczesna utraciła status klubu poselskiego i stała się 14-osobowym kołem. To wynik decyzji posła Jacka Protasiewicza, który postanowił wrócić do klubu PSL-UED, skąd został w grudniu ub.r. "wypożyczony" do klubu Nowoczesnej.

Protasiewicz przypomniał wcześniej, że do klubu Nowoczesnej wstąpił w grudniu zeszłego roku, po to, aby Nowoczesna mogła ten klub utrzymać i nie straciła miejsc m.in. w Prezydium Sejmu, czy choćby czasu w sejmowych debatach. - Wszyscy byliśmy wówczas przekonani, że istnienie odrębnego, dodatkowego klubu opozycyjnego w Sejmie, zwiększa skuteczność opozycji w Sejmie. Ponieważ teraz podjęto decyzję, że większa skuteczność będzie - zdaniem Platformy i Nowoczesnej - jak zmniejszy się liczbę klubów, to moja misja jest też zakończona - powiedział Protasiewicz.

"Wstępowałem do Nowoczesnej, a nie PO"

Przeważająca większość posłów Nowoczesnej jest zdecydowana na dołączenie do klubu PO-KO. Wyjątkiem jest poseł Radosław Lubczyk - zadeklarował on, że nie dołączy do klubu PO-KO i do końca kadencji Sejmu zostanie posłem niezrzeszonym. - Ja wstępowałem do Nowoczesnej, a nie PO. Jestem za budowaniem koalicji do wyborów parlamentarnych, a nie za powstaniem jednego klubu - mówił. - Są wyborcy Nowoczesnej, którzy chcą głosować właśnie na tę partię, a jeśli ja będę w Platformie, to na mnie nie zagłosują - dodał.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że na dołączenie do klubu PO-KO nie zdecyduje się też poseł Marek Ruciński.

Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński mówił, że widzi głęboki sens w połączeniu klubów. - Integracja po stronie opozycji jest dzisiaj tak niezbędna, jak powietrze. Trzeba podejmować działania, które przekładają się na skuteczność w polityce, dzisiaj innej drogi nie ma. Myślę, że to zostanie docenione przez wyborców - oświadczył.

Potrzebę połączenia klubów widzi też wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak. - Jeśli decydujemy się na taki krok, to ważne jest, żeby robić to wszyscy razem, a przynajmniej zdecydowana większość z nas. Dzięki temu pokazujemy wspólne działanie, wspólne pomysły, program - podkreśliła.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sławomir Neumann: integracja PO z Nowoczesną zwiększy szanse w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 18:03
Szef klubu PO-KO Sławomir Neumann jest zwolennikiem zacieśnienia współpracy między PO i Nowoczesną, a w przyszłości także dalszej integracji obu ugrupowań. Integracja pozwala iść w duży projekt, który może wygrać jesienne wybory parlamentarne - powiedział polityk. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Zembaczyński: przetestowaliśmy koalicję z PO na etapie wspólnych klubów w sejmikach, radach miast

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 13:50
- Uważam, że wspólny klub parlamentarny to jest bardzo dobry ruch dla opozycji - powiedział w audycji "W samo południe" Witold Zembaczyński z Nowoczesnej.
rozwiń zwiń