X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Michał Cieślak o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w USA: przełomowa

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 22:44
- Polska rozpoczyna współpracę z największym mocarstwem na świecie w sprawach bezpieczeństwa, inwestycji i energetyki. To wizyta przełomowa, porównywalna z przyjęciem Polski, Węgier i Czech do NATO  - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Porozumienia Michał Cieślak.
Audio
Michał Cieślak
Michał CieślakFoto: PR24

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą będzie składać się z trzech komponentów. Chodzi o rozmowy polityczne, energetyczne, a także na temat nowych technologii i współpracy gospodarczej. Para prezydencka spotka się w Białym Domu w Waszyngtonie z prezydentem Donaldem Trumpem i jego żoną Melanią Trump. Andrzej Duda będzie tam rozmawiał m.in. o zwiększeniu obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Planowane jest podpisanie porozumienia politycznego w tej sprawie.

Michał Cieślak przypomniał, że do tej pory próbowano udowadniać, że Polska jest marginalizowana na scenie międzynarodowej. - Dzisiaj widzimy, że jest zupełnie inaczej. Nasza konsekwentna polityka doprowadziła do tego, że zbliżamy relacje polsko-ameryklańskie na polu wojskowym. To nie jest łatwe. Niewiele państw na świecie może przedstawić takie dokonania - powiedział gość Polskiego Radia 24.

Zwrócił również uwagę, że polska para prezydencka jest witana w USA z wielkimi honorami. Będzie m.in. uczestniczyć w przyjęciu wydanym w Białym Domu przez prezydenta Stanów Zjednoczonych i jego małżonkę. Prezydentowi i jego małżonce towarzyszy też córka Kinga Duda. - To jest rzadkość, doprowadzenie do sytuacji, że relacje międzynarodowe zaczynają przybierać charakter więzów rodzinnych. Andrzeja Dudę na lotnisku w Waszyngtonie witała gwardia honorowa z polską flagą, a nad Białym Domem mają przelecieć myśliwce F-35. To podnosi range tej wizyty. Wszystkie zapowiedzi o których mówiła opozycja, która wcześniej próbowała zmarginalizować rolę Polski na arenie międzynarodowej, są nieuprawnione - podkreślił poseł Porozumienia.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji był Adrian Klarenbach.

Data emisji: 12.06

Godzina emisji: 17.15

PR24

Zobacz więcej na temat: Andrzej Duda Donald Trump USA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Szczerski: jest zgoda prezydentów na tekst umowy ws. wojsk USA

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 17:23
Prezydenci Polski i USA Andrzej Duda i Donald Trump zaakceptowali warunki porozumienia w sprawie zwiększonej obecności wojsk amerykańskich w Polsce - poinformował w Waszyngtonie szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń