X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Sebastian Kaleta: warszawski ratusz nie zgodził się na wypłatę odszkodowania staruszce

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 09:30
- Napisała do nas ponad 80-letnia kobieta, której przyznaliśmy odszkodowanie - symboliczne, za nadpłacony czynsz, w wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Miasto nie zgodziło się na jego wypłatę - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta, przewodniczący komisji weryfikacyjnej i wiceminister sprawiedliwości.
Audio
  • 13.06.19 Sebastian Kaleta: ratusz nie chciał wypłacić staruszce kilkunastu tysięcy złotych

Od maja ubiegłego roku komisja weryfikacja przyznaje odszkodowania i zadośćuczynienia lokatorom ze zreprywatyzowanych kamienic. Stołeczny ratusz twierdzi jednak, że nie może wypłacać tych świadczeń. Miasto argumentuje, że zasady przyznawania odszkodowań są niejasne, a decyzja odszkodowawcza jest uzależniona od uprawomocnienia decyzji komisji weryfikacyjnej odnoszącej się do danej nieruchomości.

- Prezydent Warszawy nie chce wypłacać odszkodowań. Paweł Rabiej wcześniej głosował za odszkodowaniami. Jednak po tym, jak trafił do ratusza, walczy z naszą komisją i z mieszkańcami. Prawnicy miasta wyciągają wydumane interpretacje, tłumaczą, że czegoś nie mogą zrobić, bo czegoś brakuje w przepisach. To jest nieprawda. Napisała do nas ponad 80-letnia kobieta, której przyznaliśmy odszkodowanie - symboliczne, za nadpłacony czynsz, w wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Miasto nie zgodziło się na jego wypłatę - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta.

Jak podkreślił, kobieta napisała, że jest już starszą, schorowaną osobą. – Zaznaczyła, że jest jej przykro, iż jej sytuacja nie została oceniona należycie - oceniono, że jej cierpienie wskutek reprywatyzacji nie zasługuje na jakąkolwiek rekompensatę. Oświadczyła, że jest w wieku, w którym nie chce być ciągana po sądach i w związku z tym rezygnuje z tego odszkodowania - dodał gość PR24.

Zaznaczył, że komisja weryfikacyjna będzie dążyła do tego, aby "przywrócić godność mieszkańcom Warszawy pokrzywdzonym przez reprywatyzację". - Wczoraj, kiedy przeczytałem to pismo, byłem oburzony. To się w głowie nie mieści, że niektórzy się uwłaszczali na dziesiątki milionów złotych w gotówce, w nieruchomościach wartych ponad setki milionów, a tych kilkunastu tysięcy złotych ratusz skąpi swoim mieszkańcom. To jest bardzo przykre, ale konsekwentnie będziemy jako komisja weryfikacyjna walczyć o to, żeby te pieniądze trafiły do mieszkańców, aby nie pozostały w kieszeniach osób, które w sposób bezprawny wzbogaciły się na reprywatyzacji - powiedział Sebastian Kaleta.

Jego zdaniem komisja weryfikacyjna "pokazała skalę patologii w dziedzinie reprywatyzacji". - Hanna Gronkiewicz-Waltz w końcu przyznała, że w jej ratuszu działała grupa przestępcza. Dokumenty, które posiadamy, pokazują, że prezydent Warszawy była informowana o problemach reprywatyzacji - podkreślił wiceminister.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24/bartos

----------------------------

Data emisji: 13.06.2019

Godzina emisji: 7.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komisja weryfikacyjna przesłuchuje mieszkańców trzech reprywatyzowanych kamienic

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 13:00
- Gdyby nie było skandalicznych decyzji reprywatyzacyjnych, nie byłoby wielu z tragedii lokatorów - powiedział przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. Komisja w czwartek wezwała mieszkańców kamienic przy ul. Dahlbergha 5, Jagiellońskiej 27 i Noakowskiego 16. Lokatorzy są przesłuchiwani na okoliczność poniesionych szkód i krzywdy w związku z procesem reprywatyzacji. 
rozwiń zwiń