X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Chcieli wyłudzić ponad 150 mln zł z VAT. Udana akcja CBA i CBŚP

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 07:36
CBA i CBŚP zatrzymały kolejne cztery osoby z grupy, która wyłudziła lub usiłowała wyłudzić ponad 150 mln zł VAT. Grupa miała działać w Polsce, Niemczech i Estonii, a w śledztwie zatrzymano wcześniej i postawiono zarzuty 18 osobom. 
Audio
  • CBA: cztery osoby zatrzymane w związku z wyłudzeniami VAT (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: CBA/ materiały dla mediów

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski powiedział w poniedziałek, że to wspólna akcja funkcjonariuszy białostockiej delegatury CBA i olsztyńskiego zarządu CBŚP. 

CBŚP zatrzymanie wyłudzenia VAT 1200.jpg
CBŚP: trzy osoby z zarzutami za tzw. zbrodnie VAT-owskie

- Przeszukaliśmy miejsca zamieszkania zatrzymanych, zabezpieczyliśmy nośniki danych, dokumentację księgową i materiały dotyczące podmiotów wykorzystywanych przy przestępczym wyłudzaniu VAT - powiedział Brodowski. 

Według śledczych grupa wyłudzała lub usiłowała wyłudzić zwrot podatku VAT. Miała wystawić faktury na ponad 750 mln zł i działać między styczniem 2015 a 2016 roku. 

- Zatrzymani przez nas wspólnie z CBŚP trafią do nadzorującego to śledztwo podlaskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku. Tam mają usłyszeć zarzuty - powiedział naczelnik. 
- Sprawa nadal się rozwija, nie wykluczamy kolejnych zatrzymań - dodał. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejne osiem osób zatrzymanych za wyłudzenie ponad 9 mln zł podatku VAT

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 10:31
Kolejne osiem osób podejrzanych o udział w międzynarodowej grupie przestępczej i wyłudzenie ponad 9 mln zł podatku VAT, pod pozorem handlu m.in. artykułami chemicznymi, zatrzymała policja. Pięcioro z nich zostało aresztowanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne zatrzymania w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 10:45
Siedem kolejnych osób usłyszało zarzuty w śledztwie dotyczącym wyłudzania podatku VAT poprzez fikcyjny obrót wyrobami stalowymi. Podejrzani odpowiedzą m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz poświadczenie nieprawdy w fakturach dla osiągnięcia korzyści majątkowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

CBŚP: trzy osoby z zarzutami za tzw. zbrodnie VAT-owskie

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 07:06
Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 30 osób podejrzanych m.in. o udział w dwóch zorganizowanych grupach przestępczych i wyłudzenia podatku VAT. Trzy osoby usłyszały zarzuty tzw. zbrodni VAT-owskiej, za co grozi im do 25 lat pozbawienia wolności.
rozwiń zwiń