X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Gala konkursu "Do Hymnu". Najlepiej śpiewali uczniowie z Leżajska

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 15:57
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Leżajsku z Podkarpackiego zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie "Do Hymnu". Gala odbyła się w Galerii Porczyńskich w Warszawie.
Gala wręczenia nagród w konkursie Do Hymnu
Gala wręczenia nagród w konkursie "Do Hymnu"Foto: PAP/Tomasz Gzell

Dyrektor Narodowego Centrum Kultury Rafał Wiśniewski powiedział, że konkurs "Do hymnu" cieszył się dużym zainteresowaniem wśród szkół podstawowych, a tym samym odniósł wielki sukces. - Świadczą o tym liczby. Ponad 110 tysięcy uczniów z ponad 530 szkół wzięło udział w tej inicjatywie, włącznie z uczestnikami z ubiegłego roku. Warto się tym cieszyć i chwalić - mówił.

Czytaj więcej
hymn_art_1200 bez daty.jpg
Dowiedz się więcej o Hymnie Polski

Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych otrzymała Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Leżajsku w Podkarpackiem. Jak powiedziała dyrektor placówki Beata Wójtowicz, zwycięstwo w konkursie to niezwykłe wydarzenia nie tylko dla szkoły ale także miasta. - To dla nas niezwykłe wydarzenie, dla całej społeczności szkolnej, jak również dla miasta Leżajsk. To pozostanie ogromną pamiątką dla naszych uczniów na całe życie - mówiła.

- Było dużo nauki i prób. Wszyscy bardzo się staraliśmy, żeby zająć pierwsze miejsce i teraz jesteśmy z siebie dumni -nie kryła zadowolenia uczennica zwycięskiej szkoły - Magda Kozioł.

50 tysięcy uczestników

Drugie miejsce w konkursie "Do Hymnu" i po 15 tysięcy złotych zdobyły dwie szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli w Podkarpackiem i Szkoła Podstawowa w Babinie w Lubelskiem. Trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych otrzymała Szkoła Podstawowa im. Lecha i Marii Kaczyńskich w Podsarniu w woj. małopolskim.

W konkursie wyróżniono inne szkoły podstawowe: Szkołę Podstawową nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Jana Pawła II w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie), Szkołę Podstawową im. Marii Skłodowskiej - Curie w Ośnie Lubuskim (woj. lubuskie), Publiczną Szkołę Podstawową w Pławnie (woj. łódzkie), Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie (woj. mazowieckie), Publiczną Szkołę Podstawową nr 28 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Opolu (woj. opolskie), Szkołę Podstawową w Zespole Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym (woj. podlaskie), Szkołę Podstawową im. Jana Tryby w Węsiorach (woj. pomorskie), Szkołę Podstawową im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach (woj. śląskie), Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Łopusznie (woj. świętokrzyskie), Szkołę Podstawową im. ks. biskupa Edwarda Samsela w Wiśniowie Ełckim (woj. warmińsko-mazurskie), Szkołę Podstawową Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Koninie (woj. wielkopolskie) i Publiczną Katolicką Szkołę Podstawową im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie). Każda z placówek otrzymała po 5 tysięcy złotych.

Konkurs "Do Hymnu"odbył się po raz drugi. Wzięło w nim udział około 50 tysięcy uczniów z 250 szkół. Konkurs został zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Wieloletniego Programu Rządowego Niepodległa na lata 2017-2022. Zadaniem uczestników było wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych, na przykład: "Gaude Mater Polonia", "Rota" czy "Bogurodzica". W tym roku ze względu na 15-lecie wstąpienia Polski do UE wśród utworów znalazła się także "Oda do radości". Pieśni konkursowe musiały być wykonane a cappella, na żywo i z pamięci przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły podstawowej.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Niepodległa do Hymnu" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 15:01
Każdy kraj ma swoją pieśń, która dla jego mieszkańców powinna być najważniejszym symbolem i melodią znaną od najmłodszych lat. Polskie Radio Dzieciom od poniedziałku do piątku o godz. 12.00 emituje "Mazurka Dąbrowskiego".
rozwiń zwiń