X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

J. Lichocka o Lechu Kaczyńskim: straciliśmy wielkiego polityka

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 08:53
- Droga Lecha Kaczyńskiego nie była łatwa, ponieważ był to antykomunista, który bardzo konsekwentnie realizował swoją pracę dla wolnej Polski - powiedziała w Polskim Radiu 24 posłanka PiS Joanna Lichocka. - Straciliśmy pod Smoleńskiem wybitnego polskiego polityka, najlepszego prezydenta, jaki nam się zdarzył - dodała.
Audio
  • 18.06.2019 Joanna Lichocka: Lech Kaczyński był wierny ideałom »Solidarności«, nie zdradził Sierpnia

18 czerwca to dzień urodzin Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Posłanka PiS Joanna Lichocka wspominała na antenie postać prezydenta RP, który zginął w katastrofie samolotu rządowego Tu-154 pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Jak powiedziała, był to "wybitny polski polityk" oraz "najlepszy prezydent, jaki nam się zdarzył".

lk.jpg
70. rocznica urodzin prezydenta Lecha Kaczyńskiego

W opinii posłanki Lech Kaczyński "był wierny ideałom »Solidarności«, nie zdradził Sierpnia". - Był bardzo zaangażowany w codzienną pomoc robotnikom. To dla wolnych związków zawodowych, tego środowiska w Gdańsku, było bardzo ważne, że naukowiec z Uniwersytetu Gdańskiego, prawnik, angażuje się i na bazie prawa broni ich spraw, wspiera w różnych działaniach - oceniła.

- Droga Lecha Kaczyńskiego nie była łatwa, ponieważ był to antykomunista, który bardzo konsekwentnie realizował swoją pracę dla wolnej Polski, ideału wolnej republiki. To był człowiek, który reprezentował polską inteligencję i niósł jej spuściznę, jej zadanie: służenie wspólnocie i dbanie o to, żeby ta wspólnota mogła w swojej tożsamości, w polskim sposobie bycia, istnieć - powiedziała polityk PiS na antenie Polskiego Radia 24. 

Joanna Lichocka zacytowała słowa Jarosława Marka Rymkiewicza, że "immanentną cechą polskości jest wolność". - Lech Kaczyński doskonale to czuł i rozumiał. Ta idea, której był wierny, była jedną z najważniejszych - powiedziała. - Był intelektualistą, profesorem prawa, wielkim erudytą. O tym, przez przemysł pogardy, który uruchomiła postkomuna, wielu Polaków nie wie do dziś - dodała.

Polityk podkreśliła również na antenie Polskiego Radia 24, że tragicznie prezydent doceniał wartość inicjatyw takich jak Międzymorze i wiedział, jak budować bezpieczeństwo w naszym regionie Europy. - Już 10 lat temu Lech Kaczyński mówił o tym, jak trzeba budować relacje naszego kraju w regionie i pozycję Polski na świecie - teraz my możemy to realizować. To się okazało całkowicie prawdziwe i skuteczne - zaznaczyła Joanna Lichocka. 

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji była Dorota Kania.

Godzina emisji: 7.35

Data emisji: 18.06.19

PR24/msze, PAP, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Lichocka o wygranej PiS w eurowyborach: potwierdza to nasz mandat społeczny

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 21:54
- Osiągnęliśmy dobry wynik wyborczy przy prawie dwukrotnie wyższej frekwencji niż pięć lat temu. To pokazuje, jak wielu Polaków więcej nam zaufało. Jest to dla nas źródło satysfakcji i nadzieja na kolejne wybory - powiedziała w Polskim Radiu Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi programu byli również politycy: Marcin Święcicki (Koalicja Europejska) i Jarosław Sachajko (Kukiz'15).
rozwiń zwiń