X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

CBA skontrolowało puławskie starostwo. Jest zawiadomienie do prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 07:15
Po kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego w starostwie puławskim w woj. lubelskim do prokuratury trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. CBA kontrolowało tworzenie systemu informacji przestrzennej (SIP) w tym powiecie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl
  • Kontrola CBA dotyczyła tworzenia systemu informacji przestrzennej w powiecie puławskim
  • Jak ustalono podczas kontroli, osoby odpowiedzialne za końcowy odbiór zamówienia SIP przyjęły je, czym potwierdziły nieprawdę
  • W tej sprawie wysłano zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Lublinie

Kontrola trwała od grudnia 2018 do maja 2019 roku. Agenci Biura sprawdzali, czy to zadanie dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 w części "społeczeństwo informacyjne" było przeprowadzone zgodnie z prawem.

Zawiadomienie po kontroli CBA dotyczy możliwości przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych, działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, a także poświadczenia nieprawdy w dokumentach urzędowych - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski potwierdził, że kontrola się zakończyła i pod koniec maja wysłano zawiadomienie do prokuratury.

Kontrolerzy CBA: powinna być naliczona kara

- Podczas kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy wydziału postępowań kontrolnych z lubelskiej delegatury CBA ustalono, że pomimo istotnych wad uniemożliwiających prawidłowe działanie SIP osoby odpowiedzialne za końcowy odbiór tego zamówienia przyjęły je, czym potwierdziły nieprawdę - powiedział Temistokles Brodowski.

Według kontrolerów CBA z powodu faktycznego nieukończenia zadania od 30 grudnia 2015 do 15 maja 2016 roku powinna być naliczona kara za 138 dni zwłoki. Taka kara zawarta w umowie miałaby wynosić ponad 1 mln 463 tys. zł - 10,6 tys. za dzień zwłoki. - CBA uważa, że przez działanie osób odpowiedzialnych za końcowy odbiór, które poświadczyły nieprawdę, doszło do szkody na taką kwotę - wyjaśnił naczelnik.

Zawiadomienie w tej sprawie skierowano do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oszukiwali przy obrocie kawą. CBA rozbiło grupę wyłudzającą VAT

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 09:58
Zarzuty i areszt w śledztwie CBA dla kierownictwa grupy, wyłudzającej VAT przy obrocie kawą i maszynkami do golenia. Wcześniej w tej grupie, która podejrzewana jest o wyłudzenie ok. miliarda zł CBA zatrzymało 21 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CBA przeszukało mieszkanie asystenta jednego ze szczecińskich posłów

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 06:00
Centralne Biuro Antykorupcyjne przeszukało mieszkanie asystenta jednego ze szczecińskich posłów. Według mediów, chodzi o asystenta posła PO Sławomira Nitrasa.
rozwiń zwiń