X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

T. Chmielecki: Lech Kaczyński był jednym z najważniejszych przywódców Polski

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 10:42
- Bardzo dobrze się stało, że Lech Kaczyński został pochowany na Wawelu, obok królów i marszałka Józefa Piłsudskiego. Był jednym z najważniejszych przywódców Polski, przykładem patrioty, dla którego Polska była na pierwszym miejscu - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Chmielecki, politolog, współautor biografii "Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010". 
Audio
  • 19.06.19. Adam Chmielecki: historia przyznała rację Lechowi Kaczyńskiemu ("Gość PR24"/ Polskie Radio 24)
Książka Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010 ukazała się w 2016 roku
Książka "Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010" ukazała się w 2016 rokuFoto: Twitter.com/Kancelaria Prezydenta

- Lech Kaczyński był prawdziwym mężem stanu i liderem. To, co wyróżnia lidera, to to, że widzi więcej, lepiej diagnozuje - mówił Tomasz Chmielecki. - Historia przyznała Lechowi Kaczyńskiemu rację i w kontekście polityki wewnętrznej - Polski solidarnej, i w kontekście polityki zagranicznej - Polski bezpiecznej i suwerennej energetycznie - przekonywał gość Polskiego Radia 24.

Lech Kaczynski 1200 prezydent pl.jpg
Lech Kaczyński - sylwetka prezydenta, prawnika, opozycjonisty

Założenia Lecha Kaczyńskiego współcześnie

Gość Polskiego Radia 24 wyjaśnił, że wiele założeń polityki Lecha Kaczyńskiego dziś się materializuje. - Kiedy Lech Kaczyński wskazywał, że trzeba dążyć do zacieśnienia sojuszu z USA, to było to różnie odbierane. Także koncepcja Trójmorza jest realizowana w duchu polityki wschodniej Lecha Kaczyńskiego. On chciał, by państwa naszego regionu, pod przywództwem Polski, odgrywały podmiotową rolę w relacjach międzynarodowych. Dzisiaj, mam wrażenie, nikt poważny tych paradygmatów nie kwestionuje - zaznaczył Tomasz Chmielecki. 

RAPORT SPECJALNY: 70. ROCZNICA URODZIN LECHA KACZYŃSKIEGO >>>

Także w polityce wewnętrznej widać, zdaniem gościa Polskiego Radia 24, dziedzictwo polityczne Lecha Kaczyńskiego. - Działał na rzecz zjednoczenia narodowego Polaków. Pokazał, że Polska ma w historii zwycięstwa, wokół których może się jednoczyć - podkreślał publicysta. Przypomniał, że to Lech Kaczyński "inicjował powstanie Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

plk westerplatte 1200 pap.jpg
"Nie ustępujmy imperializmowi". Zobacz archiwalne wystąpienie Lecha Kaczyńskiego na Westerplatte

"Lech Kaczyński przykładem patrioty"

- Bardzo dobrze się stało, że Lech Kaczyński został pochowany na Wawelu, obok królów i marszałka Józefa Piłsudskiego. Był jednym z najważniejszych przywódców Polski, przykładem patrioty, dla którego Polska była na pierwszym miejscu - mówił Tomasz Chmielecki. 

Premiera książki "Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010" odbyła się w 2016 roku. Autorami biografii są Sławomir Cenckiewicz i Tomasz Chmielecki. 

Wczoraj w Polsce politycy PiS uczcili rocznicę urodzin Lecha Kaczyńskiego. Złożono kwiaty pod jego pomnikiem w Warszawie oraz przy grobie na Wawelu. W katedrze wawelskiej odprawiono także mszę świętą w intencji zmarłego prezydenta. 

Prezydent Lech Kaczyński zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu Tu-154M w Smoleńsku, kiedy to udawał się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wraz z nim zginęła pierwsza dama RP Maria Kaczyńska i 94 pasażerów, w tym przedstawiciele polskich elit politycznych, wojskowych i kościelnych.

***

[ZOBACZ TAKŻE] Inne wydania "Gościa Polskiego Radia 24"

Rozmowę prowadził: Michał Rachoń

Gościem był: Adam Chmielecki (politolog, współautor biografii Lecha Kaczyńskiego "Prezydent 2005-2010")

Data emisji: 19.06.19

Godzina emisji: 9.33

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

J. Lichocka o Lechu Kaczyńskim: straciliśmy wielkiego polityka

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 08:53
- Droga Lecha Kaczyńskiego nie była łatwa, ponieważ był to antykomunista, który bardzo konsekwentnie realizował swoją pracę dla wolnej Polski - powiedziała w Polskim Radiu 24 posłanka PiS Joanna Lichocka. - Straciliśmy pod Smoleńskiem wybitnego polskiego polityka, najlepszego prezydenta, jaki nam się zdarzył - dodała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Czarnecki (PiS): realizujemy testament Lecha Kaczyńskiego w polityce zagranicznej

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 11:00
- Trzeba powiedzieć wyraźnie, że tworząc bliskie więzi regionalne z krajami bałtyckimi, bałkańskimi, krajami V4, realizujemy koncepcję Lecha Kaczyńskiego, który mówił, że musimy być partnerem dla państw zachodnich, ale im będziemy silniejsi w regionie, tym bardziej będą nas poważać - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Żukowski: Lech Kaczyński miał wizję i poczucie misji

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 20:11
- Prezydent Lech Kaczyński był postacią wyjątkową - był jednocześnie i mężem stanu, i tradycyjnym, żoliborskim inteligentem. Był prekursorem, miał pewną wizję - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog, były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 
rozwiń zwiń