X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ubój krów z Deszczna zablokowany. Krzysztof Czabański: to pokazuje empatię wobec zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 18:00
- Powinniśmy mieć więcej empatii dla zwierząt. Nie mogą być one traktowane tylko jako przedmioty produkcyjne - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, który mediował między organizacjami broniącymi stada krów z Deszczna a władzą państwową. 
Krzysztof Czabański
Krzysztof CzabańskiFoto: PAP/Jakub Kamiński

ardanowski 1200 pap.jpg
Minister rolnictwa: stado krów z Deszczna zostanie uratowane

Chodzi o krowy niezarejestrowane, które nie mają właściciela i nie są pod opieką weterynaryjną. Stado liczy 170-180 sztuk bydła i od wielu lat żyje na wolności w województwie lubuskim, wypasając się na polach rolników. 

Przypomnijmy, że pod koniec października powiatowy lekarz weterynarii w Gorzowie Wielkopolskim wydała decyzję o wybiciu stada, a podtrzymał ją główny lekarz weterynarii.

W sprawę włączyli się politycy, w tym prezydent Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, premier Mateusz Morawiecki, a także Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Pod koniec maja minister rolnictwa Krzysztof zapewnił, że krowy z Deszczna nie trafią do uboju. Wyjaśnił przy tym, że zostaną one zakolczykowane, lecz nie otrzymają tzw. paszportów, które umożliwiałyby ich ubój i późniejsze skierowanie do konsumpcji.

"Więcej empatii dla zwierząt"

- Mediowałem między organizacjami broniącymi tego stada krów a władzą państwową. To była bardzo trudna sytuacja, ponieważ przepisy unijne nakazują wybić takie stado. Ze zrozumiałych powodów krowy, które od kilkunastu lat były puszczone samopas, znalazły obrońców - we mnie również - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Krzysztof Czabański. 

- Tą decyzją narażamy się Unii Europejskiej? - dopytujemy ministra. 

- Nie do końca. Znaleźliśmy wyjście z tej sytuacji, które formalnie powoduje przestrzeganie prawa europejskiego - kwituje polityk. 

Według Krzysztofa Czabańskiego "powinniśmy mieć więcej empatii dla zwierząt". - Nie mogą być one traktowane tylko jako przedmioty produkcyjne - podsumowuje przewodniczący RMN.


Klaudia Dadura, PolskieRadio24.pl 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Andrzej Elżanowski: w sprawie krów z Deszczna ze strony inspekcji weterynaryjnej zabrakło wrażliwości

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 16:52
- Sprawa krów z Deszczna wymagała pewnej elastyczności. Tego właśnie zabrakło inspekcji weterynaryjnej. Zwłaszcza dla niej wypłynęła więc taka nauka, że czasami trzeba reagować właśnie z wrażliwością - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Elżanowski, zoolog i bioetyk z Uniwersytetu Warszawskiego, członek zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Etycznego.
rozwiń zwiń