X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krzysztof Śmiszek: sondaże jasno pokazują, że na lewicy Wiosna jest wiodącą siłą

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 15:31
- Jako ugrupowanie jesteśmy na podium, udało nam się wprowadzić trzech posłów do Parlamentu Europejskiego. Oczekiwania po eurowyborach były większe, ale nasz wynik był zadowalający jak na tak młodą formację, jaką jesteśmy - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Śmiszek z partii Wiosna.
Audio
  • 24.06.19 Krzysztof Śmiszek o przygotowaniach do wyborów partii Wiosna i polityce klimatycznej
Krzysztof Śmiszek
Krzysztof ŚmiszekFoto: Robert Bartosewicz / PR24

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl, gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 47,9 proc., druga byłaby platforma Obywatelska, na którą głosowałoby 22,7 proc. wyborców, a trzecia - Wiosna z wynikiem 7,3 proc. Tym samym tylko te partie weszłyby do Sejmu, a na najwięcej mandatów mogłoby liczyć PiS - 272. PO zyskałaby zaś 160 mandatów, a Wiosna - 27.

sejm 1200 free.jpg
PiS z gigantyczną przewagą, trzy partie w Sejmie. Nowy sondaż

Pracownia pytała również (badanie przeprowadzono w dniach 19-20 czerwca na próbie 1006 osób) o wariant, w którym ugrupowania poszłyby do wyborów pod szyldami koalicyjnymi. Koalicja Wiosny i Razem otrzymałaby wtedy 8,2 proc. poparcia.

- W ostatnim tygodniu sondaże dają nam poparcie na poziomie 7,3-9,4 proc. Widać, że na lewicy jesteśmy wiodącą siłą - powiedział Krzysztof Śmiszek. Nawiązał do eurowyborów, które odbyły się 26 maja. Wiosna uzyskała w nich trzeci wynik, co działacze Wiosny uznają za sukces. - Jako ugrupowanie jesteśmy na podium, udało nam się wprowadzić trzech posłów do Parlamentu Europejskiego. Oczekiwania po eurowyborach były większe, ale nasz wynik był zadowalający jak na tak młodą formację, jaką jesteśmy - podkreślił.

Jak dodał Krzysztof Śmiszek, jego ugrupowanie przed jesiennymi wyborami prowadzi już rozmowy z innymi podmiotami politycznymi - Przeprowadziliśmy takich już 20 - zapewnił. Jak zaznaczył, w ten sposób Wiosna zachęca potencjalnych politycznych koalicjantów do tego, by wzmocnić siłę - jak określił - postępowej strony politycznej. - Nie może powtórzyć się sytuacja z 2015 r., kiedy po raz pierwszy w historii polskiego parlamentaryzmu w Sejmie zabrakło przedstawicieli lewicy - powiedział wiceprzewodniczący Wiosny.

Zdaniem Krzysztofa Śmiszka z tego względu, że Wiosna zdobyła trzeci wynik w eurowybroach, jako teraz główny podiom politycznej strony postępowej ma najwięcej do zrobienia. - To właśnie zaproszenie wszystkich innych centrolewicowych sił do wspólnej walki w najbliższych wyborach - wyjaśnił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/bb

------------------------------------

Data emisji: 24.06.2019

Godzina emisji: 14.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż: rośnie poparcie dla Zjednoczonej Prawicy, cztery partie w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 21:52
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica z wynikiem 43,2 proc. To wzrost o blisko 5 pkt procentowych względem poprzedniego badania - wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl.
rozwiń zwiń