X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent awansował generałów. Będą pełnić ważne funkcje w ramach NATO

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 12:10
Wojsko Polskie ma dwóch nowych generałów. Nominacje prezydent wręczył na poligonie w Orzyszu, gdzie kończą się dziś manewry Dragon-19. Andrzej Duda podkreślał, że przed generałami są bardzo poważne zadania. Równolegle w Orzyszu podsumowano proces certyfikacji dowództwa brygady VJTF, czyli tak zwanej szpicy NATO. 
Prezydent RP Andrzej Duda przemawia podczas wizyty w 21. Brygadzie Strzelców Podhalańskich szkolącej się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu
Prezydent RP Andrzej Duda przemawia podczas wizyty w 21. Brygadzie Strzelców Podhalańskich szkolącej się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w OrzyszuFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

Z polskiej strony w skład szpicy wejdzie 21. Brygada Strzelców Podhalańskich, której dowódca Dariusz Lewandowski odebrał z rąk prezydenta awans na generała brygady. 

21. Brygada Strzelców Podhalańskich szkoli się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu (woj. warmińsko-mazurskie).

Drugi z nominowanych to generał Piotr Błazeusz, który obejmie funkcję zastępcy szefa sztabu ds. planowania w Naczelnym Dowództwie Sojuszniczych Sił w Europie (SHAPE).

- Przed panami generałami zadania rzeczywiście bardzo poważne, ale trafiają one na żołnierzy z wielkim doświadczeniem - mówił Andrzej Duda. 

- To są nominacje do czynnej służby. To wydarzenie wyjątkowe, o charakterze polowym, o charakterze najbardziej czynnej służby, nie tej koszarowej - powiedział prezydent podczas zakończenia ćwiczenia Dragon-19 i podsumowania certyfikacji 21. BSP do sił bardzo wysokiej gotowości (VJTF) zwanych szpicą NATO. 

Zakończenie ćwiczeń Dragon-19

Wizyta prezydenta jest związana z zakończeniem ćwiczenia Dragon-19 oraz objęciem po raz pierwszy przez Polskę dowodzenia sojuszniczymi siłami natychmiastowego reagowania (VJTF) w 2020 roku. Prezydentowi towarzyszy minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. 

W tegoroczne manewry Dragon było zaangażowanych około 18 tys. żołnierzy z 12 państw. Ćwiczyli na poligonach w całej Polsce. 

Ćwiczenie Dragon-19, podzielone na część z udziałem wojsk i część dowódczo-sztabową, odbywało się przy wsparciu sił sojuszniczych i w połączeniu z innymi ćwiczeniami w regionie - Noble Jump, Baltops, Capable Logistician i Tobruq Legacy.

Głównym celem ćwiczenia, w którym wzięło udział ok. 15 tys. żołnierzy z Polski, było praktyczne zgrywanie sił podległych dowódcy generalnemu w ramach operacji obronnej prowadzonej we współdziałaniu z WOT, siłami sojuszniczymi i układem pozamilitarnym.

PAP/IAR/agkm

Zobacz więcej na temat: POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak